ÚVOD

Milí čtenáři, jak jste poznali, máme novou podobu mého soukromého webu – blogu, kterou mi pomohl udělat můj dobrý kamarád, který se jmenuje Lukáš, kterému moc děkuji. Doufám, že se Vám tato podoba bude líbit.

Další informace o mně

Biblický citát na dnešní den
Nedělejte si starosti! (Mt 6,25)

Světlo z Betléma

+26
  

Padá sníh, mrzne, doma svítí adventní věnec a v obchodech hrají koledy a lidé nakupují dárečky pro své blízké. Ano blíží se Vánoce.

Dlouho jsem uvažoval o čem psát na můj web. O smyslu Vánoc? Proč? Napíší to jiní a ještě líp. O dárcích? Není to také zbytečné? Není ten nejkrásnější dáreček rodina a to, že si uvědomujeme ten veliký dar: „tak Bůh miloval svět, že posla svého jediného syna…“

Dnešní doba je uspěchaná… Proč a kam neustále spěcháme?  Nejsou Vánoce ten čas, kdy můžeme zabrzdit a ten náš životní „pc“ restartovat? Věnovat se sami sobě a také svým blízkým?

Proto si moc vážím jednoho velikého symbolu Vánoc. Tím symbolem je „betlémské světlo“ … Světlo, které skauti přivážejí z palestinského městečka Betlém…  Světlo, které 24 hodin, 356 dní v roce svítí na místě narození Krista.

Taková tradice vznikla v Rakousku v roce 1968, kdy tento malý plamínek byl převezen jako poděkovaní lidem, kteří pomáhají zrakově i jinak postiženým lidem. Světlo se přiváží z Betléma do Vídně a odtud pak po všech evropských městech také k nám. Skauti toto světlo přinášejí všude.

„To Světlo ve tmě svítí a tma ho nepohltila“ říká evangelista Jan. Není nic lepšího a krásnějšího na smyslu Vánoc… Světlo lásky, kéž rozzáří i náš život… Světlo, které svítí ve tmě našeho uspěchaného života… Co myslíte, má cenu kupovat dárek za statisíce, když stačí jen jedno, věnovat svůj čas těm, které máme rádi?  Není to nejkrásnější dárek, který můžeme dát a rozzářit tak světlo lásky těm, které „milujeme.“

Jistě betlémské světlo najdete v jakémkoliv kostele, náměstí… Odneste si ho jako symbol Lásky, kéž rozzáří tento symbol Vánoc nejen naše domovy.

To Vám všem v tyto dny lásky přeji a vyprošuji.

Zanech komentář

POČÍTADLO NÁVŠTĚV

TOPlist