ÚVOD

Milí čtenáři, jak jste poznali, máme novou podobu mého soukromého webu – blogu, kterou mi pomohl udělat můj dobrý kamarád, který se jmenuje Lukáš, kterému moc děkuji. Doufám, že se Vám tato podoba bude líbit.

Další informace o mně

Biblický citát na dnešní den
Nedělejte si starosti! (Mt 6,25)

Půst je obdobím, kdy můžeme „restrtovat“ svůj život…

+18
  

DMK313668_165618_4188622Opět tu máme dobu postní, moji milí čtenáři. Doba postní je části liturgického roku a začíná popeleční středou. Doba postní trvá 40 dní (bez neděl) a je vrcholnou přípravou ne největší událost naší spásy .

Můžeme si říci doba, která je smutná, nezáživná atd. Milí přátelé věřte mi, že to je veliký omyl… Doba postní není dobou smutnou, ale obdobím, kdy máme možnost doslova „restratovat“ svůj život možná také “ přeinstalovat“… Uvědomit si, že nás Bůh i přes všechny naše slabosti a provinění má stále rád a podává nám svojí pomocnou ruku…

Jistě již chápeme, že doba postní není doba smutku, ale doba naděje a radosti. Je to také období kdy nemáme myslet jen na sebe. Proto nám Církev doporučuje tři takové“body“… Abychom se často obraceli k Bohu modlitbou. Doporučuje nám půst, který nás učí sebeovládání. Církev nám také doporučuje i almužnu, která je velikou podstatou doby postní, kdy to co si odepřeme můžeme dávat stranou a poslat a nebo dát na dobrou věc. Postní období nás učí že nejsme na světě sami.

Všem Vám milí přátelé přeji, aby nám byla doba postní obdobím opravdového obrácení, obdobím k návratu k Bohu. A přeji nám všem abychom opravdu dokázali svůj život a naše hodnoty „restartovat“ a dobře se připravili na Velikonoce.

Obrázek převzat: zde

Zanech komentář

POČÍTADLO NÁVŠTĚV

TOPlist