ÚVOD

Milí čtenáři, jak jste poznali, máme novou podobu mého soukromého webu – blogu, kterou mi pomohl udělat můj dobrý kamarád, který se jmenuje Lukáš, kterému moc děkuji. Doufám, že se Vám tato podoba bude líbit.

Další informace o mně

Biblický citát na dnešní den
Nedělejte si starosti! (Mt 6,25)

Prodají katolíci Hrad a Katedrálu Vatikánu?

+20
  

Po jedné prohlídce mě zastavila paní a ptala se: „Prosím Vás je pravda, že když vám vrátí Hrad a Katedrálu, že je prodáte Vatikánu?“ Nevěděl jsem zda-li tuhle otázku myslí vážně. Bohužel, ale myslela. Jak jsem se později dozvěděl  je to  prý další předvolební kampaň ČSSD. Nevím, co si o tom mám jako občan České Republiky myslet.  Zda-li si ze mě dělá někdo legrácky?  Nebo jsou naši politici jsou tak hloupí? Vatikánu v České Republice patří totiž jen nunciatura, kde bydlí „velvyslanec“ svatého otce a nikdy, pokud vím,  nic se Vatikánu neprodávalo.

Je zajímavé, kam až politici jsou pro hlas schopní zajít a čemu je český člověk schopen uvěřit. Katedrála podle mého názoru vždy patřila a patří českému národu. Ale je také hlavním sídelním chrámem pražského arcibiskupa a metropolity českého. Tak proto patří všem.  A Hrad, aby ho církev prodávala?  To je přece směšné,  k tomu se vyjadřovat člověk ani nemůže, a jen mě zaráží, že na takové „hlouposti“ peníze jsou a nikoho netrápí.

Je smutné, že politici mluví a něco, čemu vůbec nerozumí a co neznají. Hrají na strunu lidem, kteří jsou již unavení tím, že se neustále mluví o vyrovnání s církvemi. Přiznám se, že jsem to pak už přestal sledovat, neboť mě to také unavovalo… Pak mě malinko překvapilo, k čemu se inteligentní lidé jako je pan Sobotka dokáží snížit… Ale to je už za námi…

Co jsem chtěl říci tímto článkem?  Nechtěl jsem nikoho dráždit, ale jen upozornit, že každý člověk by měl užívat svůj vlastní rozum a neuvěřit hned všemu, co kde nějaký politik vypustí ze svých úst.  Nebo, a to je ještě horší, když si něco přečteme v komentářích pod článkem na internetu a bereme to jako bernou minci i pro náš život.

Užívejme svůj vlastní rozum, který jsme od Boha dostali…

 

Obrázky převzaty z prohlížeče Googlu

Zanech komentář

POČÍTADLO NÁVŠTĚV

TOPlist