ÚVOD

Milí čtenáři, jak jste poznali, máme novou podobu mého soukromého webu – blogu, kterou mi pomohl udělat můj dobrý kamarád, který se jmenuje Lukáš, kterému moc děkuji. Doufám, že se Vám tato podoba bude líbit.

Další informace o mně

Biblický citát na dnešní den
Nedělejte si starosti! (Mt 6,25)

Proč jít do kina na pohádku?

+23
  

Jistě si pamatujete, asi před 11 lety šla do kin pohádka Anděl Páně. Pohádka, která se zapsala do srdcí lidí. Zvláště dvě hlavní postavy čert Uriášek a anděl Petronel, který byl poslán na zem, aby obrátil aspoň jednoho hříšníka.  Anděl Páně 1 byla pohádka, která mnoho lidí oslovila a pobavila. Pohádka, která měla veliký úspěch a u které si každý myslel, že pokračování nebude.

Anděl Páně 2 (foto: Marlene Film Production)

(foto: Marlene Film Production)

Před časem jsem se dočetl, že Jiří Strach začal točit druhý díl. Přiznám se, že jsem se na tento úmysl koukal s rezervou.  Ale pohádka, předčila všechna má očekávání.  Již jen ukázky, které jsem viděl, mě rozesmály. Když jsem, ale včera pohádku viděl, tak musím říci jako dnešní děcka:“ ten film je prostě hustý.“ Tvůrcům a hercům se pohádka na 1000% povedla.

Po celou dobu dvě postavy, tedy andělský Matla (Petronel) a jeho věčný pokušitel čert Uriáš z plátna neslezou. Opět pan Jiří Dvořák a Ivan Trojan ukázali, že jsou to páni Herci. Tvůrci celou pohádku postavil do večera, kdy je tradice, že chodí po městě Anděl, Čert a Mikuláš. Petronel a Uriáš jsou Pánem Bohem posláni na zem, aby vrátili jablko ze stromu poznání, které utrhli, když se provokovali. Napravili tuto chybu? Jak to dopadlo?  Zajděte do kina, opravdu to za to stojí.

Pohádka je plná humoru, ale také plná ponaučení.  Diváka pan Jiří Strach chce nejen pobavit, ale také přinutit uvažovat.

Když jsem pohádku viděl, tak mě v některých scénách běhal mráz po zádech, často jsem se smál, ale také jsem měl slzy v očích. Ještě více jsem si uvědomil, že Bůh je plný Lásky a velkého Milosrdenství a také, že Bůh má velký smysl pro humor. Jiří Strach jako hluboce věřící člověk ve filmu ukazuje, že Bůh vždy odpouští, když vidí snahu a lítost.

Tak proč jít na pohádku do kina? Prostě to za ty peníze stojí si udělat radost v době adventní…

Na oficiální ukázku filmu se můžete podívat zde

 

andel-pane-2-vizual-horizont

Obrázek převzat z TotalFilm.

 

 

3 komentářů to “Proč jít do kina na pohádku?”

 1. Martin napsal:

  Ty jo jen za dnešek 271 návštěvníků asi by měl Jiří Strach točit dal .. Martin

 2. Josefka Margoldová napsal:

  první díl pohádky se mě moc líbil někdy jsem Petronelovi držela palce někdy jsem se trochu na něj zlobila
  že
  to má dělat jinak ale on to vždy udělal moc dobře… Je to moc nádherně obsazene .. jsou to perfektní PÁNI herci … těším se na díl 2……

 3. br. Br. napsal:

  „Už tu byli vaši kolegové a náš kluk se během toho 3x počůral a ještě teď se nahoře asi hodinu modlí“. Měl jsem co dělat, aby se mi při té hlášce nestalo to samé, co tomu nebohému dítěti 😀

Zanech komentář

POČÍTADLO NÁVŠTĚV

TOPlist