ÚVOD

Milí čtenáři, jak jste poznali, máme novou podobu mého soukromého webu – blogu, kterou mi pomohl udělat můj dobrý kamarád, který se jmenuje Lukáš, kterému moc děkuji. Doufám, že se Vám tato podoba bude líbit.

Další informace o mně

Biblický citát na dnešní den
Nepřišel jsem, abych soudil. (J 12,47)

Papež František – návod k modlitbě

+38
  

Papež František je opravdu člověkem na pravém místě… Papež, který nám jde příkladem svým životem a také svou modlitbou. V jednom časopise jsem našel jeho zajímavý návod.  Je to snadno zapamatovatelný návod k modlitbě, který dával papež František lidem v době, když ještě nebyl ani papežem, ani kardinálem. K modlitbě se dá použít i jedna ruka, která nám muže sloužit jako „modlitební knížka.“ Z tohoto návodu je vidět Františkova veliká a zdravá zbožnost a láska nejen k Bohu, ale i k lidem.
1. Palec je prst nejbližší. Začni se tedy modlit za ty, kteří jsou ti nejblíže. Jsou to lidé, na které si vzpomeneme nejsnadněji. Modlitba za naše drahé je „milá povinnost.“

2. Dalším prstem je ukazováček. Modli se za ty, kdo učí, vzdělávají a pečují o druhé. Sem patří učitelé, profesoři, lékaři a kněží. Potřebují podporu a moudrost, aby ostatním ukazovali správný směr. Vždy na ně pamatuj ve svých modlitbách.

3. Další prst je největší. Připomíná nám naše vůdce. Modli se za prezidenta, poslance, podnikatele a další zodpovědné. Jsou to lidé, kteří řídí osud naší vlasti a ovlivňují veřejné mínění. Oni potřebují Boží vedení.

4. Čtvrtým prstem je prsteníček. Mnozí se budou divit, ale je to náš nejslabší prst, což může potvrdit každý učitel hry na klavír. Tento prst nám má připomínat modlitbu za slabé, zkoušené a nemocné. Oni potřebují tvé modlitby ve dne i v noci. Modliteb za ně nebude nikdy dost. Prsteníček nás zve i k modlitbě za manželské páry.

5. Nakonec přichází malíček, nejmenší ze všech. Podobně malými se máme cítit před Bohem a před bližním. Bible říká, že „poslední budou prvními.“ Malíček ti připomíná, aby ses modlil za sebe. Poté, co se pomodlíš za všechny ostatní, lépe pochopíš, jaké jsou tvé potřeby a uvidíš je správným úhlem pohledu.

 

Papež František

převzato z časopisu: „milujte se!“

Obrázky převzaty z prohlížeče Google

2 komentářů to “Papež František – návod k modlitbě”

  1. Patas napsal:

    Martine, opet skvely clanek. Jsem za tuto pomucku moc rad. Dekuji ;))

  2. Martin napsal:

    Já to nepsal, já to sem dal kvůli obsahu a velikosti papeže Františka… Já psal jen úvod 😀

Zanech komentář

POČÍTADLO NÁVŠTĚV

TOPlist