ÚVOD

Milí čtenáři, jak jste poznali, máme novou podobu mého soukromého webu – blogu, kterou mi pomohl udělat můj dobrý kamarád, který se jmenuje Lukáš, kterému moc děkuji. Doufám, že se Vám tato podoba bude líbit.

Další informace o mně

Biblický citát na dnešní den
Nedělejte si starosti! (Mt 6,25)

Kniha s názvem: Dítě zvané „To“

+38
  

Zrovna jsem dočetl autobiografickou knihu od Dava Pelzera s názvem Dítě zvané „To“. Asi si řeknete proč to píši. Přiznám se, že semnou jen tak něco nezamává, ale tato kniha ano. Proč?  Autor vzpomíná na své dětství, které bylo ze začátku krásné, ale pak se jeho život stal noční můrou.  Vlastní mamka začala svého syna týrat… Případ Dava se stal 3 nejhorším případem Kalifornie. Není nic horšího, než když je psychicky, tělesně nebo sexuální týrané dítě. Bohužel takových případů přibývá.

V této knize je vidět boj o přežití toho to dítě. Touha žít a touha si zasloužit „lásku“ své „matky“ a  otce.  Dave, který neustále hladoví a touží žít jako jiné děti a nechápe proč zrovna on a neustále si myslí, že je to jeho vina.

V knize, kterou jsem právě dočetl, je vidět jak je důležité si všímat lidí kolem sebe, jak je důležité, když učitel zná své žáky a dokáže pomoci. Myslím, že kniha dítě zvané „To“ stojí za to aby jste jí otevřeli přečetli i když se přiznám, že mi často bylo do pláče.

Nejkrásnější část celé knihy je Epilog, kdy autor píše: „jsem naživu“

Kéž by nikdo z dětí nemusel trpět jakýmkoliv týrání.

6 komentářů to “Kniha s názvem: Dítě zvané „To“”

 1. Tato kniha stejně tak jako tebou i mnou otřásla. Když si představím, co vše musel autor jako dítě prožívat, když si představím, že bych si teď v teplíčku neseděla s čajíčkem u knížky nebo u televize či počítače..nevím, jak bych se cítila, ani jak bych to celé přežívala. Představa, že mě někdo topí ve vlastním domě – ve vlastní vaně je otřesná a vůbec – matka autora byla naprostá psychopatka.. Mrzí mě, že i takoví lidé existují. Epilog mě dojal, málem jsem se u něj rozbrečela, opravdu před ním smekám, čím vším si prošel a jak stále působí pozitivně.

  Kdo tuto knihu nečetl – rozhodně si ji přečtěte. Možná to změní váš pohled na svět..

 2. Dendyss napsal:

  Knihu jsem nečetla, ale jelikož se o to zajímám, tak si jí určitě přečtu, bohužel je toho strašně moc .. A hodně lidí si tohle zažívá, bohužel .. Není snadné tohle téma brát na lehkou váhu.

 3. Martin napsal:

  jj máš pravdu. Je toho hodně a plno dětí zažívá utrpení

 4. Bobu napsal:

  Ahoj knihu jsem přečetla zrovna včera a pocity po dočtení??? Hrůza 🙁 nedokážu vůbec pochopit co se stalo s jeho matkou, že mu dělala to co mu dělalala. Mám 2 malé děti a NIKDY nepochopím člověka který může ublížit svému vlastnímu ( nebo i cizímu – komukoliv ) dítěti. Největší odpor jsem měla né k jeho mámě, ale k jeho otci … co je to sakra za chlapa??? Příští týden mi dorazí druhý díl …. doufám, že se tam dočtu jak to dopadlo s jeho matkou a s celou jeho rodinou. Nejsmutnější na tom je, že on přes všechno co mu dělala stále toužil po její lásce 🙁

 5. Martin napsal:

  Díky za komentář.
  Týrané a zneužívané dítě touží po lásce a má rodiče rado i když mu ubližují…
  Je to kniha která je děsná, ale je plná naděje, že ten chlapec se nevzdává.

 6. Martin napsal:

  V knihovně jí určitě mají…

Zanech komentář

POČÍTADLO NÁVŠTĚV

TOPlist