ÚVOD

Milí čtenáři, jak jste poznali, máme novou podobu mého soukromého webu – blogu, kterou mi pomohl udělat můj dobrý kamarád, který se jmenuje Lukáš, kterému moc děkuji. Doufám, že se Vám tato podoba bude líbit.

Další informace o mně

Biblický citát na dnešní den
Nepřišel jsem, abych soudil. (J 12,47)

Kněz Petr Piťha

+27
  

Milí přátelé, rád bych Vám představil člověka, křesťana, kněze, bohemistu, profesora, atd., kterého si moc vážím, snad mi to otec Petr odpustí, že ho zde zmíním.  

Prof. PhDr.  Petr Piťha, který se narodil v roce 1936 v Praze. V letech  1957 – 1966 vystudoval český jazyk, obecnou lingvistiku a historii na Filosofické fakulty UK, roku 1966 získal titul kandidáta věd. Soukromě vystudoval katolickou teologii, na kněze byl tajně vysvěcen roku 1969 V Nizozemsku.

Petr_PiťhaPřednášel na brněnské univerzitě. Od roku 1990 byl vedoucím katedry občanské výchovy na Pedagogické fakulty UK, od roku 1992 jako profesor.  Reformoval studium učitelství v tomto oboru a zpracoval vzdělávací projekt „Obecná škola“ pro základní školy. V letech 1992 – 1994 zastával post ministra školství v první vládě V. Klause, kam byl delegován coby nestraník.

Roku 1998 odešel do důchodu, působí jako poradce pražského arcibiskupa. Od září 2012 zastává úřad probošta kapituly Všech svatých na Hradě pražském.

Je autorem řady odborných a populárně naučných knih z oblasti výchovy atd. Mimo to sepsal řadu životopisů významných osobností Katolické církve.

Jako kněz předává nejen svou víru, ale také své vzdělaní. Při svých homiliích hovoří statečně a krásnou češtinou, která Vás přinutí pozorně naslouchat a hlavně se zamyslet… Pár promluv vám zde dám jako odkaz, neboť si myslím, že osloví každého…

  1. Slavnost svatého Vojtěcha katedrále v roce 2014
  2. Ekumenické bohoslužby za oběti totalitních  režimů v roce 2015. Tato promluva mě zaujala a přinutila se zamyslet…
  3. Slavnost svaté Anežky České 2015

čerpáno: .wikipedia; youtube

 

Zanech komentář

POČÍTADLO NÁVŠTĚV

TOPlist