ÚVOD

Milí čtenáři, jak jste poznali, máme novou podobu mého soukromého webu – blogu, kterou mi pomohl udělat můj dobrý kamarád, který se jmenuje Lukáš, kterému moc děkuji. Doufám, že se Vám tato podoba bude líbit.

Další informace o mně

Biblický citát na dnešní den
Nepřišel jsem, abych soudil. (J 12,47)

Film Zelená míle

+38
  

Jistě každý z nás zná film Zelená míle, kde hrají velké osobnosti: Tom Hanks a Michael Clarke Duncan.

Oskarové drama z roku 1999, který se odehrává ve státní věznici, kde dozorce Paul (Tom Hanks) hlídá těžké zločince, čekající na smrt.

Setkává se s černým obrem Johnem (Michael Clarke Duncan), který je obviněn z vraždy dvou dětí.  Paul nemůže uvěřit, že člověk, který se bojí tmy, by byl schopen, tak hrozného činu. Všichni zločinci čekají na jedno a to na smrt – pokud se nestane zázrak.

Johny je ale něčím jiný, má velký dar, dokáže se vžít do života lidí, které má kolem sebe…. Dokáže uzdravovat nemoc a utrpení. Má dar, ale jak sám na konci filmu řekne i prokletí přijímat bolest a druhého bolesti zbavovat.

Dozorci mají tohoto „obra“ rádi… Johny i přesto, že byl nevinný je popraven. Jen dozorci vědí, koho mají popravit.  Všichni ostatní mají před sebou vraha a Jony nenávist cítí a hodně ho trápí. Přesto smrt bere jako osvobození.   Film, který má tak silná děj,  kdy i ty nejotrlejší pláčou.

Kouzelně magické oscarové drama Zelená míle z roku 1999 dodnes okupuje nejvyšší pozice nejoblíbenějších a nejlepších filmů všech dob. Tento film si určitě nenechte ujít v neděli 13.7 ve 21.30 na Primě.

 

Fotografie převzaty z prohlížeče Google

 

Zanech komentář

POČÍTADLO NÁVŠTĚV

TOPlist