ÚVOD

Milí čtenáři, jak jste poznali, máme novou podobu mého soukromého webu – blogu, kterou mi pomohl udělat můj dobrý kamarád, který se jmenuje Lukáš, kterému moc děkuji. Doufám, že se Vám tato podoba bude líbit.

Další informace o mně

Biblický citát na dnešní den
Naše duše vyhlíží Hospodina. (Ž 33,20)

Film Výměna

+34
  

Film, který je natočen podle skutečných událostí.

Devítiletý Walter Collins zmizel 10. března 1928 z domu. Jeho matka Christine Collins, která se o chlapce starala sama, hned zalarmovala policii. Rozjelo se celostátní pátrání, ovšem chlapec nenašli.

Po pěti měsících se malý Walter „objevil.“  Chlapec, ale nebyl Walter Collins. A Christine rozhodně nehodlala hrát hru na šťastný návrat. Policejní kapitán J. J. Jones oznámil, ať si chlapce na pár týdnů „vyzkouší“. Absurdní? Stalo se. Collins sice zpočátku souhlasila, brzy však vrátila chlapce zpátky, s tím, že to rozhodně není její syn.

Christinu Collins zavřeli ji na psychiatrii, ačkoliv na policejní stanici došla „vyzbrojená“ zubními záznamy skutečného Waltera. V roce 1930 vyhrála Collins soud proti Jonesovi a měla získat odškodnění přes 10 000 dolarů. Jones nikdy nezaplatil.

Naději, že by Walter mohl být naživu, Christine pojala, když absolvovala rozhovor s vrahem dětí Gordonem Stewartem Northcottem.  Collins se Northcotta na Waltera zeptala, zda zabil jejího syna, ovšem po opakovaných lžích a přiznáních dospěla k závěru, že je to šílenec a začala doufat, že je chlapec naživu. Jenže v říjnu 1930 jí vrah poslal telegram, v němž jí sdělil, že lhal, když říkal, že Walter nebyl mezi jeho oběťmi. Christina pak byla po 30 letech první ženou, která dostala povolení jít za vrahem v předvečer jeho popravy. Nedal jí odpověď a žena tak opět doufala, že Walter ještě žije.

Nepřesvědčilo ji ani svědectví jistého Sanforda Clarka, Gordonova synovce, který na farmě, kde byly jeho oběti drženy, žil taky. Sanford, dovedl vyšetřovatele k hrobům mrtvých chlapců a též svědčil, že vrah v kurníku držel tři děti – dva bratry, třetí byl považován za Waltera. Christina Collins se až o své smrti v roce 1964 nevzdávala naděje, že ještě někdy uvidí svého syna.

Film je plný emocí a lásky matky, která nepřestává hledat své dítě.  Příběh chlapce Sanforda, který musel zažít peklo, kdy je nucen pomáhat Gordonovi „mučit, zabíjet a nakonec pohřbít“ všechny ty chlapce. Nakonec příběh psychopata a vraha všech těch chlapců… Vrah, který se nesmiloval, nad pláčem všech těch dětí. Sám před smrtí touží odpuštění od paní Collinsové. Umírá před tváří matek, kterým zabil dětí.

Hlavní roly Christine Collins mistrovsky zahrála Angelina Jolie.

Vřele Vám tento film doporučuji, jen upozorňuji, tento film je opravdu jen pro silné povahy.

Čerpáno: prima.cz

obrázky prohlížeč google.cz

Zanech komentář

POČÍTADLO NÁVŠTĚV

TOPlist