ÚVOD

Milí čtenáři, jak jste poznali, máme novou podobu mého soukromého webu – blogu, kterou mi pomohl udělat můj dobrý kamarád, který se jmenuje Lukáš, kterému moc děkuji. Doufám, že se Vám tato podoba bude líbit.

Další informace o mně

Biblický citát na dnešní den
Nedělejte si starosti! (Mt 6,25)

Film – Mlčení

+12
  

Historický / Drama/ Dobrodružný film Mlčení

Mexiko/ Tchaj-wan/ USA  2016

V kinech se v tyto dny objevil film, podle stejně pojmenované knihy od Šúsaku Endó. Myslím, že povedené režie se ujal Martin Scorsese.

Film se odehrává v polovině 17 stol. v Japonsku, které se uzavřelo mocnostem ze západu. Křesťanství je v této zemi zakázané a křesťané se musí ukrývat.  Otec Rodrigues, kterého hraje Adrew Garfeld a Otec Garupe, kterého hraje Adam Driver. Dva portugalští Jezuité se vydávají do Japonska s cílem najít kněze Ferreiru, kterého hraje Liam  Neeson, neboť nechtějí uvěřit, že se tento kněz jejich učitel se zřekl své víry.

Dva portugalští kněží zjišťují situaci, kdy se především samurajové snaží vymýtit křesťanství. Šířit Slovo Boží je zločin, který se trestá bolestivým mučením a smrtí.

Dva misionáře a Jezuity v tomto těžkém prostředí čeká opravdu těžké zkouška. Zkouška nejen vytrvalosti, ale především zkouška víry. Setkávají se strachem, ale také s vírou lidí, kteří jsou ochotni položit svůj život.

Samurajové tyto otce mučí, především psychicky, když je přesvědčují, že je jen na nich, když se zřeknou své víry, mučení křesťanů přestane. Jak se zachovají?  Jsou na tuto zkoušku připraveni, nebo ne?

Přiznám se, že film, který jsem viděl semnou zamával. Postavil mě před otázku, jak bych se zachoval já? Vědět, že je jen na mě zachránit život, když se já sám zřeknu své víry. Jak bych se zachoval, když bych se modlil a Bůh mlčí a nic neříká?

Myslím, že film Mlčeni stojí za shlédnutí, i když vás opravdu přinutí mlčet a naslouchat.

Čerpáno z webu: https://www.csfd.cz

Obrázek z prohlížeče Google

 

 

1 komentář to “Film – Mlčení”

  1. Jakub Jan František a tak dále... napsal:

    Mlčení je hodně silný film, který stojí za to vidět, ať už jste či nejste věřící!!! Doporučuji a děkuji za článek! 🙂

Zanech komentář

POČÍTADLO NÁVŠTĚV

TOPlist