ÚVOD

Milí čtenáři, jak jste poznali, máme novou podobu mého soukromého webu – blogu, kterou mi pomohl udělat můj dobrý kamarád, který se jmenuje Lukáš, kterému moc děkuji. Doufám, že se Vám tato podoba bude líbit.

Další informace o mně

Biblický citát na dnešní den
Nepřišel jsem, abych soudil. (J 12,47)

doba vánoční

+2
  

Již jen týden a máme tu štědrý den.  Kdo by se netěšil? Zrovna nedávnou jsem šel vánočně ozdobenou ulicí a šli kolem mně tři studentky… To by nic tak hrozného nebylo, ale zamrazilo mě věta, kterou jsem nechtěně slyšel… „Já bych Vánoce zrušila, stejně je to jen o komerci.“ 

Po těch to slovech jsme se zarazil a rozhlédl jsem se kolem sebe, kde bylo plno obchůdku, světélka, která zdobila vše kolem… Měla ta studenka pravdu?

Myslím, že částečně ano… Nemyslím teď zrušit Vánoce, ale myslím jak je to o komerci. Již od dušiček zní koledy, v televizi slyšíme o slevách a úžasných půjčkách na dárky a mnoho dalšího. Kladu si otázku, pravdu o tom advent a vánoce jsou…?

Klidné a radostné Vánoce, nám mnozí přejí a to také nastávající čas má být… Vánoce – období, kdy se setkáváme a radujeme se, že máme lidi, kterým na nás záleží.

Tak Bůh miloval svět, že poslal svého Syna, píše apoštol Jan. Bůh nás obdaroval, velikým darem svého Syna… Proto si dáváme dárky, jako důkaz lásky… Ano stále věřím, že dárky nám dává Ježíšek, neboť v každým z nás je Bůh, který nás každý den obdarovává svou láskou a skrze tuto lásku mohu obdarovat druhého.

Nebojte se si lásku projevit. Pod stromečkem nemusí být dar za několik milionu korun. Ale maličkost, která mi ukazuje, že mě tan druhý má rád, že mu na mně zaleží…

Vždy si říkám, nebyli ty časy, kdy si lidé dávali jablíčka, datle atd. přece jen krásné. Nepotřebovali víc, proč? Měli největší dar kolem sebe , svou rodinu, přátelé.

Co potřebuji více, než jistotu že mě má ten druhý rád?

Moc Vám přeji, aby nevinné děťátko, které se narodilo naplnilo vaše domovy svou láskou, neboť právě pro Vás,Tebe, mně se Ježíš narodil. Kéž by pod stromečkem bylo více lásky, kterou si budeme v rodinách dávat.

Mohu Vás všechny čtenáře mého webu ujistit, že při půlnoční mši svaté na všechny budu pamatovat…

pokoj a radost Vám přeje

fr. Martin

 

 

Zanech komentář

POČÍTADLO NÁVŠTĚV

TOPlist