ÚVOD

Milí čtenáři, jak jste poznali, máme novou podobu mého soukromého webu – blogu, kterou mi pomohl udělat můj dobrý kamarád, který se jmenuje Lukáš, kterému moc děkuji. Doufám, že se Vám tato podoba bude líbit.

Další informace o mně

Biblický citát na dnešní den
Nedělejte si starosti! (Mt 6,25)

deníček 8 – Zelený čtvrtek aneb muzikál Jesus Christ SUPERSTAR

+28
  

Milý deníčku,

 je zelený čtvrtek večer a já podle svého zvyku si pouštím muzikál Jesus Christ Superstar. Proč zrovna tento muzikál?  Tento legendární rockový muzikál od Tima Rica a  Andrewa Lioyd Webbera pojednává  o posledních dnech Ježíše Krista .

Poprvé jsem tento muzikál viděl v divadle Spirála a velice mě oslovil, ale tenkrát jsem ho ještě nechápal.  Letos jsem měl štěstí, že mě dobří lidé pozvali do divadla Karlín na představení tohoto muzikálu, bylo to na začátku postního období . Při té krásné hudbě jsem si uvědomil, nejen Božství Ježíše, ale hlavně jeho lidství .  Uvědomil jsem si proč nám lidem, tak rozumí a proč nás chápe. Není to Deníčku super. Třeba píseň Getshemany, při kterých mi tekli slzy.  Ježíš bojuje ze strachem, kdy věděl co ho čeká…  Můžeš se deníčku podívat sám a to zde kde je anglická verze, ale dávám Ti zde odkaz na českou verzi Kamila Střihavky, zde.

Můj zvyk si na zelený čtvrtek večer pouštět tento muzikál, spočívá v rozjímání o tom, co pro nás Ježíš udělal, jak nás má rád a  hlavně proč nám rozumí. Proč nám Ježíš rozumí? Protože si prožil vše, co prožíváme my.  Jistě deníčku má muzikál mnoho chyb, ale chápající člověk si vezme to dobré. Když budeš mít Deníčku možnost jdi na tento muzikál a nebo si ho alespoň poslechni.

Krásné velikonoce můj Deníčku.  Tvůj Martin

fotka převzata z prohlížeče google

1 komentář to “deníček 8 – Zelený čtvrtek aneb muzikál Jesus Christ SUPERSTAR”

  1. Patrik napsal:

    Pěkný Martine

Zanech komentář

POČÍTADLO NÁVŠTĚV

TOPlist