ÚVOD

Milí čtenáři, jak jste poznali, máme novou podobu mého soukromého webu – blogu, kterou mi pomohl udělat můj dobrý kamarád, který se jmenuje Lukáš, kterému moc děkuji. Doufám, že se Vám tato podoba bude líbit.

Další informace o mně

Biblický citát na dnešní den
Nedělejte si starosti! (Mt 6,25)

Co pro mně znamená modlitba růžence?

+25
  

Říjen je měsíc Panny Marie. Měsíc posvátného růžence. Měsíc, kdy se 13 října  ve Fatimě naposledy zjevila Matka Boží a řekla, kdo je a co chce… Letos je to 99 let a také proto jsem se rozhodl, se s Vámi podělit o mojí zkušenost s modlitbou růžence.  Tím bych rád přiložit malinko ruku k dílu a říci vám můj vztah k té modlitbě, o kterou tolik Matka Boží děti ve Fatimě žádala.  

Každý kdo mě zná tak ví, že tuto modlitbu miluji a pokud mohu, tak každému tuto modlitbu doporučuji. Předvečer svátku Panny Marie růžencové je tato úvaha na místě.

Mnohokrát vidíme u někoho růženec na krku, často vidíme růženec v autě. Často si říkám, co pro tohoto člověka růženec vlastně znamená?

Pro mě je velký zážitek a také povzbuzení vidět u někoho růženec v rukou. Nezapomenu na svého spolubratra Ivana, který každou volnou chvilku měl růženec v rukou a tuto modlitbu se velice rád modlil. Nebo, vidět zbožnou babičku, která se v kostele den co den modlí tuto modlitbu…

Mě tuto modlitbu naučil jeden benediktinský bratr a později maminka našeho otce Prokopa. Největší zásahem bylo setkání s Fatimským poselstvím a příklad svatého otce Jana Pavla II. Tato dvě setkání mě neustále povzbuzují, že tato modlitba má veliký smysl.

fat1Panna Maria ve Fatimě děti vybízí: „ modlete se denně růženec.“  13. října dětem řekla, že je Královnou růžence.  Jeden světec prohlásil, že růženec je žebříčkem do nebe a účinnou zbraním proti zlu. Svatý Jan Pavel II neustále lidi vybízel a doporučoval tuto modlitbu.

Vím, že mi můžete říci… Tato modlitba je dlouhá, nudná, vlastně neustále „drmolíš“ tři modlitby, které se stále opakují…   Pokud se k tomu takto postavíš, tak máš pravdu…

Ale teď se příteli zastav a vyzkoušej se na tuto modlitbu podívat jinýma očima…

V modlitbě růžence nedrmolíme modlitby, ale rozjímáme, nebo pokud chceš, uvažujeme s Pannou Marii o životě Pána Ježíše. Právě Marie je tou, která nás provází životem jejího Syna.  Bere nás za ruku a snaží se nám ukázat, že máme vše uchovávat ve svém srdci a rozvažovat o tom (srov. Lk 2,51), tak jak to delala Ona. Proto je tato modlitba tak hluboká, neboť jde do hloubky a krásy Christologie…

Pro mě není nic úžasnějšího, než tato prostá a krásná modlitba, kterou rád nazývám: „nový zákon v kapse“

Jistě hlubokou a krásnou modlitbou je také breviář, ale v růženci je v kostce úplně všechno.  Proto ve Fatimě tolik panna Maria prosí: „modlete se stále růženec a vyprošujte světu mír a obracení hříšníku. “  Proto také tolik světců se tuto modlitbu modlí…

cimg25932Není nic hroznějšího, než když slyším názor, že růženec je jen pro ty staré babičky, nám mladším už nic tato modlitba nemůže dát a nic říci. To je názor, který jsem už mnohdy slyšel a říkám si, no milý příteli, máš veliký problém, když si myslíš tuto věc a měl bys malinko se zastavit a právě v prostotě této modlitby nalezneš krásu a hloubku.

Vybízí mě mnohdy tyto argumenty k otázce, proč vlastně Matka Boží tolik žádá abychom se růžence modlili, proč tolik osobností Církve a to i 20 a 21 stol tolik vybízeli k toto modlitbě? Na to vše jsme si, ale již odpověděli.

Právě pro nás všechny je tato modlitba důležité…  Nepodceňujme tento veliký dar, který máme.  Byl jsem velice  Bohu vděčný, že i papež František vybízí k této modlitbě….

To je takové mé malinké zastavení nad touto krásnou modlitbou…

Nechceš se i Ty můj milý čtenáři zastavit, vzít do rukou růženec a pomodlit se tuto modlitbou s očima upřenýma na Matku Boží a tím i na jejího Syna? Uvidíš, že Ti tato modlitba přiroste k srdci a také Ti mnoho dá.

O modlitbě růžence nalezneš ještě také článek zde

1 komentář to “Co pro mně znamená modlitba růžence?”

  1. […] Také jsem uveřejnil své osobní svědectví o této modlitbě, co pro mě růženec znamená, toto svědectví naleznete zde. […]

Zanech komentář

POČÍTADLO NÁVŠTĚV

TOPlist