ÚVOD

Milí čtenáři, jak jste poznali, máme novou podobu mého soukromého webu – blogu, kterou mi pomohl udělat můj dobrý kamarád, který se jmenuje Lukáš, kterému moc děkuji. Doufám, že se Vám tato podoba bude líbit.

Další informace o mně

Biblický citát na dnešní den
Nedělejte si starosti! (Mt 6,25)

„Anděl smrti“

+30
  

Tak jsem uvažoval jestli mám o knize, kterou právě čtu vůbec psát, ale rozhodl jsem se že ano.

Jako kluka mě vždy fascinovala 2. světová válka a to mi zůstalo, dnes se k tomu přidal ještě komunismus. Tedy dvě ideologie, které poznamenalo mnoho lidí.

Po návštěvě koncentračního tábora v Osvětimi, který jsem navštívil 2x mě tato problematika velice zasáhla… Nejen, když člověk tento tábor navštíví, tak utrpení a zlo je v tomto prostředí hmatatelné i po 50 letech.  A utrpení dva a pul milionu zvražděných židů a i těch co tuto hrůzu přežili je patrná i dnes.

Začal jsem se zajímat o lidi, kteří dokázali tak hluboko klesnout. Jako byl třeba proslavený doktor Mengele.  Zakoupil jsem si knihu pod názvem Mengele  – Anděl smrti  od Garalda L. Posnera a Johna Wara. Tato kniha se zabývá životním příběhem toho muže.

Přiznám se, že já vydrží mnoho, ale jsem u kapitoly o působení toho to „lékaře“ v Osvětimi a musím to číst pomalu, neboť tolik hrůzy a utrpení je těžko k probrání. Lékař, který dokázal posílat na smrt miliony lidí a dělat pokusy na dětech je těžko k uvěření… Ale bohužel je to skutečnost, které  se těžko věří.

Tato kniha ukazuje i jeho život, když se ukrýval a nikdy nebyl zadržen a odsouzen, aby se zodpovídal za zločiny, které dokázal spáchat.

Je ale smutné, že lidi zapomínají a myslím si, že takový tábor a nebo takovou knihu by si lidi přečíst měli, aby třeba nevznikali písničky, který zesměšňují to, co nejen tento člověk dělal.  Je zarážející, že něco takového může být…
Na začátku prohlídky v tomto vyhlazovacím táboře je nápis: „Když zapomeneš co jsi si zde prožil, jsi odsouzen k tomu, abys to prožil znovu… “ To napsal jeden žid, který tuto hrůzu tábora přežil… Co myslíte, není to věta k zamyšlení?

 

Obrázky převzaty z prohlížeče Google

Zanech komentář

POČÍTADLO NÁVŠTĚV

TOPlist