ÚVOD

Milí čtenáři, jak jste poznali, máme novou podobu mého soukromého webu – blogu, kterou mi pomohl udělat můj dobrý kamarád, který se jmenuje Lukáš, kterému moc děkuji. Doufám, že se Vám tato podoba bude líbit.

Další informace o mně

Biblický citát na dnešní den
Nepřišel jsem, abych soudil. (J 12,47)

Advent 2017

+3
  

Dobrý den, moc se omlouvám, že nevyšel dlouho žádný článek, ale i v klášteře je to, co slýcháváme často: „ není čas!“

Ano není moc času, ale nechci svůj webík zanedbávat, tak články určitě budou…

Blíží se nový liturgický rok a tím pádem také, první neděle adventní… Letos je to nejkratší advent, který slavíme…  1 neděle adventní připadá na 3.12.2017.

Datum první neděle adventní je pohyblivé.  Je to proto, že poslední adventní neděle – čtvrtá – připadá vždy na neděli před 25. prosincem. Advent vždy trvá do půlnoci 24.12.  („štědrý večer“ je vigilie – předvečer hlavního vánočního svátku). Někdy, tak jako letos se stalo, že poslední adventní neděle připadla na Štědrý den. Proto v tomto roce trvá advent vlastně jen tři týdny, i když má čtyři adventní neděle.

Advent – z latinského slova „adventus – příchod“.  Advent je přípravou na příchod vykupitele Ježíše Krista.

Proto je potřeba, aby se tento požehnaný čas nestal jen hektickým obdobím, nakupování dárků a úklidů atd, ale obdobím, kdy se připravujeme na Vánoce. Advent nám nabízí se zastavit a připravit nás na setkání s Kristem v našem každodenním životě… Také nás má připravit na jeho druhý slavný příchod.

Takovým motem se nám muže stát biblický citát  Zjevení apoštola Jana: „Hle, stojím u dveří a klepu. Kdo uslyší můj hlas a otevře dveře, k tomu vejdu a budu jíst – já u něho a on u mě“ (Zj 3,20).

Dveře našeho srdce…  Kde mají tyto dveře kliku? Muže Dobrý pastýř, tyto dveře, které často zabouchneme a zabedníme vším možným násilím vykopnout? Zevnitř je můžeme otevřít jen my… Co myslíte, dovolíme Kristu vstoupit do našeho život?

 

Všem Vám přeji, aby advent, který je nejkratší, byl opravdu naplněn nového setkání s živým, milujícím a milosrdným  Bohem.

 

Obrázek převzat z prohlížeče google.

 

 

1 komentář to “Advent 2017”

  1. Josefka Margoldová napsal:

    Roráty.. ta krásná doba na kterou jsem se celý rok těšila… Ejhle, Hospodin přijde a všichni svatí jeho , s ním a bude v onen den světlo velké …. Mám do kostela dost daleko, ale nemohla jsem vynechat žádný den.. Kdo u nás nebyl na rorátech tak neví.. jakou zažije milost a štěstí…. Kostelík je málo osvětlený a prostředkem přichází za zpěvu každý den kolem 20 malých i větších andílku .. rozžaté lampičky a-štastné tváře malých i větších ministrantů.. Kostel je plný a všichni se přidávají ke zpěvu….. Rosu dejte, nebesa, shůry, a oblakové, dštěte.. Spravedlivého…. Otec František pak začne .. Anděl Páně zvěstoval Marii… a to už u něj stojí 4-5 malých děvčátek a začnou nesmělými hlásky pokračovat ve zpěvu.. Už mockrát se mě stalo, že jsem měla v očích slzy .. a nebyla jsem sama…. Krásná doba adventní….,.. Raduj se, paprsku Božího Slunce, raduj se, paprsku věčného Světla. Panno Maria, bud příčinou naší radostí. Nebesa vypravují slávu Boží a dílo rukou Jeho zvěstuje obloha…..

Zanech komentář

POČÍTADLO NÁVŠTĚV

TOPlist