ÚVOD

Milí čtenáři, jak jste poznali, máme novou podobu mého soukromého webu – blogu, kterou mi pomohl udělat můj dobrý kamarád, který se jmenuje Lukáš, kterému moc děkuji. Doufám, že se Vám tato podoba bude líbit.

Další informace o mně

Biblický citát na dnešní den
Nedělejte si starosti! (Mt 6,25)

27.1. je dnem obětí holocaustu

+42
  

Vím, že si někteří řeknou  další článek, který nemá cenu, ale pro mě hodně tento den znamená asi se zeptáte proč?

Navštívil jsem  celkem 3x koncentrační tábor, který byl právě 27.1  Rudou armádou osvobozen. Jedná se o nacistický koncentrační a vyhlazovací tábor Auschwitz-Birkenau (Osvětim-Březinka). V tomto táboře, byl nápis, který vždy semnou „zamával.“ Nápis, který napsal, židovský vězeň, který Osvětim přežil… „Když zapomeneš na to, co si zde zažil, jsi odsouzen k tomu, abys to prožil znovu.“ Je lepší svědectví té děsné doby?

27.1 je den, který má připomínat utrpení přibližně šesti milionů židovských obětí, 2 milionů Romů, 15 tisíc homosexuálů a milionů dalších nevinných obětí v době Holocaustu za druhé světové války.  Děsivé okamžiky 2. světové války nesmí být zapomenuty i když se o to někteří lidé snaží. Nesmí být zapomenuto mnoho oběti, tak nesmí být zapomenuto, mnoho statečných lidí, kteří dokázali pomoci i přesto, že jim hrozilo nebezpečí…

Proto vznikl i tento článek a také otázka, proč i dnes je tolik nenávisti a násilí, když nemám zapomínat na svou minulost, která nás učí jak se chyb vyvarovat?

Moc prosím nezapomínejme… a v tento den 27.1 si na tyto lidi vzpomeňme a nedopusťme, aby takové tábory vznikali.

Obrázek převzat z prohlížeče google

2 komentářů to “27.1. je dnem obětí holocaustu”

  1. Patrik napsal:

    Lidé opravdu rychle zapomínají a budoucí generace si tato zvěrstva už ani nebude uvědomovat, bude to „jen“ historií =//

  2. […] Na dané téma najdete na tomto webu článek ještě zde. […]

Zanech komentář

POČÍTADLO NÁVŠTĚV

TOPlist