ÚVOD

Milí čtenáři, jak jste poznali, máme novou podobu mého soukromého webu – blogu, kterou mi pomohl udělat můj dobrý kamarád, který se jmenuje Lukáš, kterému moc děkuji. Doufám, že se Vám tato podoba bude líbit.

Další informace o mně

Biblický citát na dnešní den
Přiblížilo se Boží království. (Lk 10,9)

Zamyšlení nad útokem ve Francii

+27
  

Na začátku bych rád upozornil, že se jedná jen o mou úvahu na dané téma. Původně jsem o tomto tématu psát nechtěl, ale některé věci mě přesvědčili abych se o to pokusil a doufám, že Vás moc neurazím. 

Asi každého zasáhlo, když jste se dozvěděli co se stalo ve Francii. Ozbrojenci vtrhli do redakce v Paříži a zavraždili několik lidí. Strhla se vlna protestů proti Islámů, neboť útočníci, dle svědků byli Islamisté neboť volali: “ ve jménu Alláha“ Redaktoři časopisu dělali karikatury proroka Mohameda a již několikrát na tuto redakci extrémisti zaútočili.

Kaaba_mirror_edit_jjStrach vyvolal reakce i u nás a nejen na FB se rozšířili reakce typu: „My zde Islám v Čechách nechceme“ V české televizi byli také diskuze na toto téma. A dokonce premiér a ministr zahraničí jedou do Paříže, aby se zúčastnili pochodu za svobodu slova a aby vyjádřili podporu na toto téma.

V souvislosti na tuto zprávu jsem viděl přednášku o Islámu a přesvědčilo mě to o jedné věci a tou věcí je strach. Strach co Islám do naší společnosti přinese. Strach co bude a zda to co se stalo v Paříži se nemůže stát například u nás.

Svoboda slova je jistě důležitá, ale také svoboda náboženství je podstatné záležitostí naší společnosti. Tyto dvě věci se musí nejen naše společnost naučit. Vím, že strach v naší společnosti je, ale dle mého názoru nemůžeme všechny co jsou Islamisté házet do jednoho pytle, neboť jsou to hned teroristé. Nevím, ale myslím si, že extrémisté hodně spoléhají na „strach“ a to nejen u těch co jsou „nevěřící,“ ale i ve svých vlastních řadách. Strach dokáže divy.

Myslím si, že jediná věc, které pomůže je, že se obě strany naučit žít vedle sebe. My se můžeme jedině modlit za dar zdravého rozumu pro všechny  kteří nás nenávidí. Zde nic jiného totiž nemůže pomoci. Na „fanatiky“ narazíme totiž všude a nemusí se jednat jen o člověka, který věří v jiné náboženství.

Obrázek převzat z  cs.wikipedia.org

3 komentářů to “Zamyšlení nad útokem ve Francii”

  1. Adam napsal:

    Ano je to velice zlé a rozhodně s tím co se stalo ve Francii nesouhlasím ale třeba v Severní Korei zemře asi 12 lidí denně a to nikdo neřeší a najednou ve Francii zemře nevím kolik lidí a je z toho obrovská bublina….

  2. Martin napsal:

    Jen ještě jedna věc: Dle mého názoru Islám jako náboženství špatné není, ale jako všude je to věc lidí, kteří často nemyslí a dokáží fanaticky jednat.

  3. Petr napsal:

    Bohužel umírněných muslimů je asi méně, než těch radikálních, kteří se nechtějí přizpůsobit naší kultuře.

Zanech komentář

POČÍTADLO NÁVŠTĚV

TOPlist