ÚVOD

Milí čtenáři, jak jste poznali, máme novou podobu mého soukromého webu – blogu, kterou mi pomohl udělat můj dobrý kamarád, který se jmenuje Lukáš, kterému moc děkuji. Doufám, že se Vám tato podoba bude líbit.

Další informace o mně

Biblický citát na dnešní den
Bůh ukazuje cestu. (Ž 25,8)

Vděčnost?

+10
  

article-2586Pár hodin ještě máme ještě do začátku nového roku, co nám, ale přinesl rok  2016? Máme možnost děkovat? Nebo jen „nadávat“ co nám nevyšlo?

Myslím si, že 31.12 poslední den v roce není jen o tom se „opít“ odpálit pár rachejtlí, ale je den, kdy se mohu zastavit a říci si: „děkuji za uplynulý rok.“ Jistě je plno věcí co se nám nepovedlo, ale je také plno věcí, které se povedli a za které mohu děkovat.

Ano, vděčnost za dobro, které dostávám. Již to, že vidím a mohu vidět krásu stvoření. Že slyším a mohu naslouchat hlasům těch, které mám kolem sebe. Mluvím a mohu svým hlasem povzbudit druhé kolem sebe.  Že mohu chodit a tím dokáži navštívit bližního a tím mu ukázat, že mi na něm záleží.

Obyčejné věci, které každý den dostávám a které beru jako samozřejmost, nestojí za to poděkovat?   Poslední den v roce 2016 má být dnem vděčnosti:  „Děkuji Ti za dar života, děkuji Ti za tento rok, který sem prožil, děkuji Ti za zdraví a za to že vidím, slyším a že mohu chodit. Děkuji Ti za rok milosrdenství, a že jsem si více mohl uvědomit, jak nás máš rád a že nám vždy bezpodmínečně odpouštíš. Děkuji i za to co se mi nepodařilo, neboť i přes to jsem si uvědomil, jak i přes mou slabost mě máš rád.  Když lituji, že mi odpouštíš. Děkuji Ti, Pane za Tvou lásku“.

Rok 2017, rok velkého jubilea. 100 let Fatimy, kdy si můžeme uvědomit velikou Boží lásku, která nám na kříži darovala to poslední, co měla.  „Hle Tvá Matka.“ Pán nám daroval svou Matku. Matku, která se před 100 lety zjevila v portugalské Fatimě.  Matka, která nám svou láskou ukazuje svého Syna a radí nám jako služebníku na svatbě v Káni: „ udělejte vše, co vám řekne!“  Rada, která nás muže v roce 2017 provázet.

Milí přátelé, ze srdce Vám přeji, požehnaný rok 2017. Vyprošuji Vám radost, pokoj a hojnost Božího požehnaní a ochrany té, která Bohu řekla své: „ano“. Kéž rok 2017 prožije pod ochranou Panny Marie a nebojíme se, neboť nás vede k jedinému cíli. Ke svému Synu, který je Cesta, Pravda a Život.

Pán Vám všem žehnej.

1 komentář to “Vděčnost?”

  1. Helena napsal:

    Děkuji. Dokázat být vděčná, to bych si opravdu přála…..

Zanech komentář

POČÍTADLO NÁVŠTĚV

TOPlist