ÚVOD

Milí čtenáři, jak jste poznali, máme novou podobu mého soukromého webu – blogu, kterou mi pomohl udělat můj dobrý kamarád, který se jmenuje Lukáš, kterému moc děkuji. Doufám, že se Vám tato podoba bude líbit.

Další informace o mně

Biblický citát na dnešní den
Bůh ukazuje cestu. (Ž 25,8)

Svatý Dominik Savio

+23
  

Rád bych Vám v našem setkání ze světci předtavil také světce, kterého si moc vážím. Byl to sice kluk, kterému bylo 15, když zemřel, ale dokazal veliké věci. Jmenoval se Dominik Savio. A kdo To Dominik byl?

Dominik se narodil 2. dubna 1842 v San Giovanni di Riva, blízko Chieri v Itálii, v chudé rodině, která byla bohatá svou vírou a láskou k Bohu. Jeho dětství bylo silně poznamenáno láskou k Pánu Bohu a zvlaště velikou událostí prvního svatého přijímání, ke kterému s horlivostí přistoupil již v sedmi letech, a jeho velikou snahou plnit dobře své povinnosti.
Ve dvanácti letech došlo k rozhodující události: setkává se s Donem Boskem a je jím přijat na Valdocco ke studiu. Don Bosco se mu stává otcem a bezpečným vůdcem. Dominik tak objevil  život v prožívaného jako Boží dítě, v přátelství s Pánem Ježíšem a jeho Matkou Pannou Marií, a vrhl se do dobrodružství svatosti, kterou pochopil jako úplné darování se Bohu z lásky. Modlí se, pilně studuje, je velmi oblíben.

Osloven Don Boskovým ideálem, chce zachránit duše všech; zakládá Společenství Neposkvrněné, ze které vzejdou významní pomocníci velikého vychovatele mládeže  Dona Boska.
V patnácti letech vážně onemocní a vrací se domů do Mondonia, kde 9. března 1857 vyrovnaně umírá, šťasten, že se jde setkat s Pánem Ježíšem.
Pius XII. ho prohlásil za svatého 12. června 1954.
Během velmi prostého života Dominik dovršil v několika málo letech cestu svatosti, skutečné vrcholné dílo Ducha svatého a zároveň plod výchovné metody sv. Jana Boska.

Zanech komentář

POČÍTADLO NÁVŠTĚV

TOPlist