ÚVOD

Milí čtenáři, jak jste poznali, máme novou podobu mého soukromého webu – blogu, kterou mi pomohl udělat můj dobrý kamarád, který se jmenuje Lukáš, kterému moc děkuji. Doufám, že se Vám tato podoba bude líbit.

Další informace o mně

Biblický citát na dnešní den
Nepřišel jsem, abych soudil. (J 12,47)

Skupina Queen

+3
  

Dnešní článek bude asi pro některé zvláštní. Proč píši o této skupině na tomto svém webu? Během četby, to, ale pochopíte proč o této skupině píši…

Před několika dny jsem viděl film Bohemian Rhapsody, který ukazuje život zpěváka Freddie Mercurho a skupiny Queen. Film, který mě osobně vrátil o několik let zpět…

Vzpomněl jsem si na tátu, který skupinu Queen poslouchal, a vždy u nás jejich skladby hráli na plné pecky. Tak i já byl touto skupinou hodně ovlivněn. Asi pro mě osobně je každá jejich skladba skvost, ale nejvíce: Bohemian Rhapsody, Hammer to Fall, Radio GaGa, We Will Rock You a Barcelona.

Skupin  Queen si dokázala své fanoušky  omotat okolo prstu, nejen legendárním zpěvákem, ale hlavně svou hudbou, která byla  a je nakažlivá; vyprodané stadiony a zpívající dav… Kdo skupina Queen byla a proč se stala jedna s největších rockových skupin?

 

Rocková britská skupina Queen, byla založena v roce 1970 v Londýně v legendární sestavě:

Freddie Mercury (vokály, klavír)

Brian May (kytara, vokály),

John Deacon (basová kytara)

Roger Taylor (bicí, vokály)

Roku 1973 vydali 15 desek a mnoho singlů. Mnohokrát obsadily první příčky albových hitparád po celém světě.  Nejznámější dílo: Bohemian Rhapsody, Under Pressure atd. Během historie skupina Queen  obdržela mnohé ocenění, za své skladby, prodej alb atd.

Asii nejslavnější vystoupení skupiny Queen se odehrálo 13. července 1985 – které se také nazývá největší představení všech dob. Koncert Live Aid představil sbírku toho nejlepšího, co svět nabízí – Queen, Paul McCartney, Elton John, David Bowie, Led Zeppelin, U2, The Who, Mick Jagger, Status Quo, Black Sabbath, Sting a mnoho dalších.

Koncert pro pomoc hladem trpící Etiopii sledovalo na stadionu ve Wembley přes 72 000 diváků, na stadionu Johna F. Kennedyho ve Philadelphii 99 000 a televizní přenos sledovaly další 2 miliardy lidí v šedesáti zemích po celém světě.

I když každá skupina měla na vystoupení jen 20 minut, Queen vlétli na pódium s největšími hity: Bohemian Rhapsody, Hammer to Fall, Radio GaGa, Crazy Little Thing Called Love, We Will Rock You a We Are the Champions. S každým svým tónem si Mercury omotával dav víc a víc kolem prstu do ovládnutí celého davu – celý stadion zpívá s ním. Pouhých 20 minut stačilo Queen k tomu, aby se stali hvězdami večera

Freddie Mercury a skupina Queen se právem nazývá nevětší rockovou kapelou… Queen vynikali nad ostatními skupinami svými originálními skladbami, zajímavé bylo spojení rocku s operou v Bohemian Rhapsody, dále Freddieho hlasovým rozsahem a showmanstvím. Charakteristický zvuk skupiny udávala elektrická kytara Briana Maye.

Přesto, že byl Freddie Mercury velký zpěvák, tak ho pohltila jeho doba a také sláva a to vše poznamenalo také jeho zdraví, což vše se později projevilo i na jeho vážné nemoci. Bohužel, Freddie onemocněl, tehdy se rozšiřující nemoc AIDS. O jeho vážném onemocnění vědí jen členové skupiny a jeho nejbližší… O tomto zpěvákovi mnoho spekulovalo: „ co s legendárním Freddie Mercury je?“ O jeho životě se mnoho mluvilo, sám zpěvák o své nemoci poprvé veřejně promluvil 23. listopadu 1991. Tento velký zpěvák umírá 24.11.1991 na zápal plic.

Kapela Queen  se nerozpadla ani po smrti Freddieho Mercuryho v roce 1991, ani po odchodu Johona Deacona v roce 1997. Skupina hraje až do dneška…

Čerpáno: Wikipedie

 

Zanech komentář

POČÍTADLO NÁVŠTĚV

TOPlist