ÚVOD

Ahoj milý čtenáři, jak si poznal, máme novou podobu webu, kterou mi pomohl udělat můj dobrý kamarád, který se jmenuje Lukáš, kterému moooooooooc děkuji. Doufám, že se Ti bude líbit.

Další informace o mně

Biblický citát na dnešní den
Usiluj o spravedlnost. (1Tim 6,11)

Skupina Queen

+3
  

Dnešní článek bude asi pro některé zvláštní. Proč píši o této skupině na tomto svém webu? Během četby, to, ale pochopíte proč o této skupině píši…

Před několika dny jsem viděl film Bohemian Rhapsody, který ukazuje život zpěváka Freddie Mercurho a skupiny Queen. Film, který mě osobně vrátil o několik let zpět…

Vzpomněl jsem si na tátu, který skupinu Queen poslouchal, a vždy u nás jejich skladby hráli na plné pecky. Tak i já byl touto skupinou hodně ovlivněn. Asi pro mě osobně je každá jejich skladba skvost, ale nejvíce: Bohemian Rhapsody, Hammer to Fall, Radio GaGa, We Will Rock You a Barcelona.

Skupin  Queen si dokázala své fanoušky  omotat okolo prstu, nejen legendárním zpěvákem, ale hlavně svou hudbou, která byla  a je nakažlivá; vyprodané stadiony a zpívající dav… Kdo skupina Queen byla a proč se stala jedna s největších rockových skupin?

 

Rocková britská skupina Queen, byla založena v roce 1970 v Londýně v legendární sestavě:

Freddie Mercury (vokály, klavír)

Brian May (kytara, vokály),

John Deacon (basová kytara)

Roger Taylor (bicí, vokály)

Roku 1973 vydali 15 desek a mnoho singlů. Mnohokrát obsadily první příčky albových hitparád po celém světě.  Nejznámější dílo: Bohemian Rhapsody, Under Pressure atd. Během historie skupina Queen  obdržela mnohé ocenění, za své skladby, prodej alb atd.

Asii nejslavnější vystoupení skupiny Queen se odehrálo 13. července 1985 – které se také nazývá největší představení všech dob. Koncert Live Aid představil sbírku toho nejlepšího, co svět nabízí – Queen, Paul McCartney, Elton John, David Bowie, Led Zeppelin, U2, The Who, Mick Jagger, Status Quo, Black Sabbath, Sting a mnoho dalších.

Koncert pro pomoc hladem trpící Etiopii sledovalo na stadionu ve Wembley přes 72 000 diváků, na stadionu Johna F. Kennedyho ve Philadelphii 99 000 a televizní přenos sledovaly další 2 miliardy lidí v šedesáti zemích po celém světě.

I když každá skupina měla na vystoupení jen 20 minut, Queen vlétli na pódium s největšími hity: Bohemian Rhapsody, Hammer to Fall, Radio GaGa, Crazy Little Thing Called Love, We Will Rock You a We Are the Champions. S každým svým tónem si Mercury omotával dav víc a víc kolem prstu do ovládnutí celého davu – celý stadion zpívá s ním. Pouhých 20 minut stačilo Queen k tomu, aby se stali hvězdami večera

Freddie Mercury a skupina Queen se právem nazývá nevětší rockovou kapelou… Queen vynikali nad ostatními skupinami svými originálními skladbami, zajímavé bylo spojení rocku s operou v Bohemian Rhapsody, dále Freddieho hlasovým rozsahem a showmanstvím. Charakteristický zvuk skupiny udávala elektrická kytara Briana Maye.

Přesto, že byl Freddie Mercury velký zpěvák, tak ho pohltila jeho doba a také sláva a to vše poznamenalo také jeho zdraví, což vše se později projevilo i na jeho vážné nemoci. Bohužel, Freddie onemocněl, tehdy se rozšiřující nemoc AIDS. O jeho vážném onemocnění vědí jen členové skupiny a jeho nejbližší… O tomto zpěvákovi mnoho spekulovalo: „ co s legendárním Freddie Mercury je?“ O jeho životě se mnoho mluvilo, sám zpěvák o své nemoci poprvé veřejně promluvil 23. listopadu 1991. Tento velký zpěvák umírá 24.11.1991 na zápal plic.

Kapela Queen  se nerozpadla ani po smrti Freddieho Mercuryho v roce 1991, ani po odchodu Johona Deacona v roce 1997. Skupina hraje až do dneška…

Čerpáno: Wikipedie

 

Zanech komentář

POČÍTADLO NÁVŠTĚV

TOPlist