ÚVOD

Milí čtenáři, jak jste poznali, máme novou podobu mého soukromého webu – blogu, kterou mi pomohl udělat můj dobrý kamarád, který se jmenuje Lukáš, kterému moc děkuji. Doufám, že se Vám tato podoba bude líbit.

Další informace o mně

Biblický citát na dnešní den
Bůh je má síla, osvědčil se jako nejlepší pomocník v nouzi. (Ž 46,2)

Rozhovor I. mladý člověk a politika

+24
  

Konečně je tu první rozhovor milí přátelé, snad se bude líbit tak jako mě…

 

10269616_10153063899799108_2725515238684074755_nPrvní rozhovor s člověkem, kterého si velice vážím a kterého bych Vám chtěl představit…

Milý Jakube můžeš se našim čtenářům představit?

Inu … Jmenuji se Jakub Kůš a je mi 19 let. V tuhle chvíli studuji přírodovědné gymnázium, což je mojí největší noční můrou, jelikož spíše inklinuji k vědám humanitním. Díky tomu si každým dnem vyčítám, že jsem unáhlil svým zápalem pro matematiku a neuposlechl radši nadšení pro dějepis a občanku. Jinak jsem skaut, pražský kavárník/povaleč, rád hraji a sleduji fotbal, a hlavně neustále sleduji dění kolem sebe.

Jakou školu vlastně teď děláš?

Jak jsem se zmínil již v představení, tak jsem nešťastným studentem přírodovědného gymnázia. Snad si napravím chuť za rok na vysoké škole.

Dlouhou dobu se známa z oddílu skautů kam si také chodil, co Ti skaut dal a myslíš si, že skautství má i v dnešní době cenu?  

Skaut mi dal do života a pořád dává strašně moc. Skauting hlavně není jenom nějakou školou, ale je to jistým postojem a stylem života. Díky skautu jsem poznal nejen mnoho přatel, ale také jsem se toho mnoho přiučil. Ať už je to poslouchat starší či řídit mladší, vztah k přírodě, respekt k ostatním a jejím výtvorům, ale třeba také takové drobnosti jako rozdělat oheň či ukrást cizímu táboru v noci vlajku. Není jednoduché to popsat, ale skaut rozhodně není jenom spolek milovníků přírody a držitelů bobříků, jak si většina lidí představuje. Skaut změnil můj pozled na svět … Skaut mění svět k lepšímu!

Chci se Tě zeptat jak se tak mladý člověk, jako Ty zajímá má o politiku?

Když jsem byl mladší, tak jsem se vžil do role ekoteroristy, jelikož na mě dolehli vize o globálním oteplování a jiných koncích světa. Postupem času jsem pochopil, že se svět nedělí jen na třídiče a netřídiče, ale svět je mnohem barevnější. Což neznamená, že netřídím!!! V tuhle chvíli bych se hodil do škatulky ,,konzerva“. Nyní nebojuji jen proti odpadům, ale vadí mi kupříkladu arogance a mezinárodní orientace našeho presidenta či oligarcha Bureš (Krycí jméno StBáka Andreje Babiše). Hlavně my mladí musíme myslet na to, že se věci sami od sebe k lepšímu nezmění!

Jakou politickou stranu máš rád a můžeš nám říci proč?

Já osobně jsem dokonce i členem TOP09 a TOPtýmu (mládežnická organizace TOPky). A proč jsem TOP a ne jinak? Protože je pro mě čitelná a nechce se zavděčit každému! Protože věřím Karlovi a lidem kolem něj! Protože je konzervativní a tradiční! Protože je prozápadní a demokratická! Protože si vždy stojí za svým… A proto i já stojím za ní!

10348867_1497404607141960_8646087065465369120_o Vím, že u Tebe o to strach nemám, ale i přesto se Tě chci zeptat nemáš někdy strach, že Tě politika přivede k cestě jako je rozkrádání, manipulace, lež atd?¨

Nebojím se toho. Snad jsem si vybral stranu, kde mi to i tolik nehrozí. Znám spoustu mladých, kteří mají stejný zápal pro věc jako já, což mi dává ještě více sil. A hlavně… Nejsem. A třeba ani nebudu politicky tak vysoko, abych to musel poznat na vlastní kůži.

 Znám Tě už delší dobu a vím, že máš plno koníčků a proto se Tě chci zeptat dá se toto všechno skloubit ze školními povinnostmi ¨?

Rád bych odpověděl, že pokud člověk chce, tak to není problém, ale trošku hořím ve škole. Tudíž říkám ano, ale člověk nesmí zapomínat na povinnosti.

Sám se musím přiznat, že jsem již hodně unavený z politické situace v naší zemi, jak se na tuto situaci díváš ty a je podle tebe vůbec na politické scéně nějaká osobnost?

Mě strašně vadí, že lidi u nás neustále nadávají… Máme se u nás v Česku úžasně a je jen pár míst na světě, kde se mají krapet lépe. Musíme být vděční za to co máme, než abychom nadávali na souseda, že má o krapet více, než kolik máme my samotní. Je pravdou, že oligarcha Babiš, náš ,,president“ či mocenské choutky Putlera (Putin) … Važme si toho co máme a bojujme za to co máme!

v roce 2016 je světové setkání mládeže v Krakově, pojedeš se podívat na toto setkaní?

Pojedu a těším se!

Cos i mladý politik jako ty myslí o papeži Františkovi?¨

Jsem z něj nadšen! Jde příkladem, snaží se pochopit okolní svět, umí si dopustit a dbá na službu pro okolí. Přesně takhle si představuji roli dnešního křesťana.

 Jakube moc Ti děkuji za rozhovor a tvuj čas

Já děkuji!

 

Fotografie s dovolením Jakuba

1 komentář to “Rozhovor I. mladý člověk a politika”

  1. Kristina napsal:

    Moc fandím hlavně mladým lidem, kteří se nebojí dělat něco pro jiné a dát svou kůži na trh. Přeji hodně síly a odhodlání v osobním životě i v tom „politickém“. Bůh Ti momáhej.

Zanech komentář

POČÍTADLO NÁVŠTĚV

TOPlist