ÚVOD

Milí čtenáři, jak jste poznali, máme novou podobu mého soukromého webu – blogu, kterou mi pomohl udělat můj dobrý kamarád, který se jmenuje Lukáš, kterému moc děkuji. Doufám, že se Vám tato podoba bude líbit.

Další informace o mně

Biblický citát na dnešní den
Přiblížilo se Boží království. (Lk 10,9)

Říjen – Mariánský měsíc

+23
  

Milí čtenáři, říjen nazýváme mariánským měsícem a to proto, že se více zamýšlíme a rozjímáme a modlíme se růžence.

Růženec je jedna z modliteb, která se dá nazvat „modlitbou prostého lidu,“ „modlitbou jednoduchou.“ Troufám si, ale říci, že i přesto, že je to modlitba prostá, tak je růženec modlitbou hlubokou. I když jí nazýváme mariánskou, tak je hluboce christologická, co to znamená? Spolu s Marií v této modlitbě rozjímáme o životě Ježíše Krista… V růženci nacházíme evangelium v „kostce“. V této modlitbě máme celý život Pána Ježíše a jeho Matky. Jak se tuto modlitbu pomodlit? Stačí  kliknout zde na mém webu.

Mnoho papežů tuto modlitbu doporučovalo, aby se jí v rodinách, ve farnostech, ale i jednotlivci modlili… Nejvíce však bl. Jan Pavel II, který dokonce v roce 2002 až 2003 vyhlásil rok růžence.

Při zjevení ve Fatimě, Panna Maria třem prostým dětem doporučila, aby se modlitbu růžence modlili za mír, za obrácení hříšníků a za smír jejího neposkvrněného srdce…

Já sám toto modlitbu mám velice rád… i když ze začátku mně po pravdě nebavilo neustále opakovat ten zdrávas a otčenáš… ale časem jsem přišel na to, že je to jedna z krásných a prostých modliteb, které ukazují na velikost Boží…

Kéž bychom skrze Marii, poznávali blíže jejího syna Ježíše

 

Obrázek : Fatima 2012

2 komentářů to “Říjen – Mariánský měsíc”

 1. Lidmila Fričová napsal:

  Pěkné pozdravení, nejlépe třeba Chvála Kristu!
  Líbí se mi nadšení, s nímž tyto stránky realizujete. Nelíbí se mi ovšem pravopisné a gramatické chyby, jimiž oplývá například už text nazvaný Úvod. Je hezké od Vašeho kamaráda Lukáše, že Vám pomohl s novou podobou webu, ale ještě by to chtělo jiného kamaráda/kamarádku, který by provedl jazykovou korekturu. Velmi by to prospělo všem čtenářům a koneckonců i tomu, jak se Vy sám prezentujete na veřejnosti. Moje rada je myšlena naprosto upřímně, nehledejte v ní prosím nic jiného. Jazykové ani stylistické chyby neprospívají ničemu, ani tomu, co někdo vytváří s nadšením pro věc samotnou.
  S pozdravem PhDr. L. Fričová

 2. Martin napsal:

  Milá paní Fričová,
  pokud jsem Vás pohoršil, tak se omlouvám… Ale, pokud byste klikla na celý úvod, asi by Vám bylo plno věcí jasnějších.
  v úctě
  Martin

Zanech komentář

POČÍTADLO NÁVŠTĚV

TOPlist