ÚVOD

Ahoj milý čtenáři, jak si poznal, máme novou podobu webu, kterou mi pomohl udělat můj dobrý kamarád, který se jmenuje Lukáš, kterému moooooooooc děkuji. Doufám, že se Ti bude líbit.

Další informace o mně

Biblický citát na dnešní den
Teď je ta doba příhodná. (2 Kor 6,2)

Květen – měsíc Panny Marie

+27
  

Příroda se v květnu probouzí, i když máme pocit, že spíše blázní, pokud vidíme ty časté změny, které v tyto dny nás neustále překvapují.

Přesto jsem měl a mám rád tento krásný měsíc, který ukazuje probouzející se přírodu v celé své kráse a nádheře… Nebojím se použít přirovnání, že příroda v květnu je jako královna ozdobená šperky.

Květen je taky měsícem nebeské Matky Panny Marie. Křesťané si právě v květnu připomínají nebeskou Matku a často se k ní obracejí jako k Té, která je nám na blízku a která nás vede k svému Synu.

Nazval jsem přírodu jako královnu.  Kdo jiný by měl býti královnou, než právě Matka. Maminka je pro nás nejdůležitější a nejkrásnější ať je jí kolik chce, tak pro nás nejkrásnější. Tak i pro křesťany je nejkrásnější maminkou právě Panna Maria.  Maria, která dokázala na Boží pozvání říci: „jsem služebnice Páně, ať se mi stane podle Tvého slova.“ Její „ano“ je pro nás právě v květnu příkladem… „ano“ chci být Božím dítětem a s pomocí Boží se chci nechat vést naším Pánem.

Svatý Jan Pavel II byl velký ctitel Panny Marie a vždy nezapomněl povzbudit a ukázat na nebeskou Matku, která je pro nás příkladem, pokory, poslušnosti a zbožnosti.  Tímto článkem jsem chtěl upozornit na měsíc květen a také na příklad Panny Marie, kterou si více  v květnu připomínáme a o které někteří světci,  říkají: “skrze Pannu Marii se dostaneme blíže k jejímu Synu a jejího Syna  budeme skrze Ní lépe poznávat „  Nebojme se jí požádat, aby nás vedla a zůstávala vždy s námi tak jako byla s Ježíšovými učedníky ve večeřadle…

V květnu lidé často navštěvují  Mariánské poutní místa, kde se obracejí v modlitbě litanii nebo modlitbou růžence k nebeské Matce. Svěřují mamince své bolesti a radosti a prosí ji, aby je přenesla před Pána.

Také já se těším na 25 květen, kdy odjíždím na pouť do portugalské Fatimy. Kde chci nebeské Matce svěřit svou minulost, současnost a požádat jí o ochranu pro svou budoucnost.

„Královno máje, buď vždy s námi a neopouštěj nás.  Moc Tě prosím, abys nás dovedla k svému Synu a nauč nás Tvého syna poznávat a milovat.“   Totus Tuus Marie!   (celý Tvůj Maria!)

Milí přátelé, moc Vám všem přeji krásný květen…

Obrázky převzaty z prohlížeče Google

1 komentář to “Květen – měsíc Panny Marie”

  1. Martin napsal:

    Je jasné přátelé, že na své pouti si vzpomenu i na Vás 🙂

Zanech komentář

POČÍTADLO NÁVŠTĚV

TOPlist