ÚVOD

Milí čtenáři, jak jste poznali, máme novou podobu mého soukromého webu – blogu, kterou mi pomohl udělat můj dobrý kamarád, který se jmenuje Lukáš, kterému moc děkuji. Doufám, že se Vám tato podoba bude líbit.

Další informace o mně

Biblický citát na dnešní den
Bůh je má síla, osvědčil se jako nejlepší pomocník v nouzi. (Ž 46,2)

Kdo to byl vlastně král David?

+37
  

Král David byl třetí král Izraelského národa

Bůh zanevřel na krále Saula, kvůli jeho neposlušnosti a vyslal proroka Samuela k Jišajovi Betlémanu , aby mezi jeho syny nalezl nového krále. Volba padla na Davida nejmladšího syna, který pásl ovce svého otce. Protože se Bohu zalíbil, nařídil Samuealovi, aby Davida pomazal jako dalšího krále.

David uměl hrát krásně na lyru( dnešní harfa v malém podání). Král Saul si Davide přivzal k sobě, aby mu hraní zpříjemňoval život.  Saulova i Davidova vláda se mnohdy stávala i terčem válek a soubojů a za vlády krále Saula se udála událost, která Davida proslavila. Izraelské vojsko se utkalo s Pelištejci a toto vojsko mělo mezi sebou i vojáka jménem Goliáš nikdo se neodvážil z vojska Izraelitů proti němu postavit  a proto když David prohlásil, že může Goliáše porazit, Saul mu nebránil. David souboj vyhrál za použití praku.

Král Saul učinil z vděčnosti Davida velitelem své armády a dal mu za ženu svou dceru. David zvítězil v mnoha bitvách a jeho známost mezi lidmi rostla až do té míry, že Saul začal žárlit a pokoušel se ho zabít.

Saul i jeho syn Jonatán padli v bitvě s Pelištejci a David jejich smrt oplakával. Davida s konečnou platností ve věku 30 let potvrdili na trůnu. Jednou z činu krále Davida bylo dobití Jeruzaléma. Dítětem Davida byl také Šalamoun, kterému později David předal vládu…

Král David byla biblická postava a tak i ve starém zákoně v  bibli se o tom to muži dočteme a to: 1 a 2 knize Samuel a 1 kniha královská

Čerpáno z webu wikipedia.org

2 komentářů to “Kdo to byl vlastně král David?”

  1. adam coufal napsal:

    Jak sem ti kdysi říkal že jsme se tohle učii v nábožku tak Ty si mi zo trochu více osvětlil a bylo to nadherné:)
    Áďa

  2. adam coufal napsal:

    místo zo mělo být to:)

Zanech komentář

POČÍTADLO NÁVŠTĚV

TOPlist