ÚVOD

Ahoj milý čtenáři, jak si poznal, máme novou podobu webu, kterou mi pomohl udělat můj dobrý kamarád, který se jmenuje Lukáš, kterému moooooooooc děkuji. Doufám, že se Ti bude líbit.

Další informace o mně

Biblický citát na dnešní den
Teď je ta doba příhodná. (2 Kor 6,2)

Film Zelená míle

+38
  

Jistě každý z nás zná film Zelená míle, kde hrají velké osobnosti: Tom Hanks a Michael Clarke Duncan.

Oskarové drama z roku 1999, který se odehrává ve státní věznici, kde dozorce Paul (Tom Hanks) hlídá těžké zločince, čekající na smrt.

Setkává se s černým obrem Johnem (Michael Clarke Duncan), který je obviněn z vraždy dvou dětí.  Paul nemůže uvěřit, že člověk, který se bojí tmy, by byl schopen, tak hrozného činu. Všichni zločinci čekají na jedno a to na smrt – pokud se nestane zázrak.

Johny je ale něčím jiný, má velký dar, dokáže se vžít do života lidí, které má kolem sebe…. Dokáže uzdravovat nemoc a utrpení. Má dar, ale jak sám na konci filmu řekne i prokletí přijímat bolest a druhého bolesti zbavovat.

Dozorci mají tohoto „obra“ rádi… Johny i přesto, že byl nevinný je popraven. Jen dozorci vědí, koho mají popravit.  Všichni ostatní mají před sebou vraha a Jony nenávist cítí a hodně ho trápí. Přesto smrt bere jako osvobození.   Film, který má tak silná děj,  kdy i ty nejotrlejší pláčou.

Kouzelně magické oscarové drama Zelená míle z roku 1999 dodnes okupuje nejvyšší pozice nejoblíbenějších a nejlepších filmů všech dob. Tento film si určitě nenechte ujít v neděli 13.7 ve 21.30 na Primě.

 

Fotografie převzaty z prohlížeče Google

 

Zanech komentář

POČÍTADLO NÁVŠTĚV

TOPlist