ÚVOD

Ahoj milý čtenáři, jak si poznal, máme novou podobu webu, kterou mi pomohl udělat můj dobrý kamarád, který se jmenuje Lukáš, kterému moooooooooc děkuji. Doufám, že se Ti bude líbit.

Další informace o mně

Biblický citát na dnešní den
Teď je ta doba příhodná. (2 Kor 6,2)

Film – Klíč k minulosti

+27
  

Francie 2010 – Drama

Opět Vám nabízím možnost vidět, krásný film, který jsem sám osobně viděl.

235972Film, který je příběhem židovské 10setileté dívky Sáry a Julie Jaremod , americké novinářky. Novinářka objevuje sebe samu a odhaluje strašné tajemství srdcervoucího příběhu o židovské rodině, jež byla vytlačena ze svého domova – místa, které je i jí nyní domovem. Jakmile začne vnímat, žít a dýchat stejně jako Sára – nejstarší dcera židovské rodiny, její svět se otočí vzhůru nohama.

16 a 17 července roku 1942 bylo zatčeno 13 000 Židů. 8 000 jich bylo přesunuto do Velodromu do příšerných podmínek. Sára, která má v tu dobu 10 let chce zachránit alespoň svého bratříčka a zavře ho před policii do skříně a slíbí mu, že se vrátí. Nedivme se, že Sára, nechápe vzniklou situaci.

Sára a plno jiných židovských dětí se dostává do přechodného tábora. Sára utíká a dostává se do vesnické rodiny, které této dívce pomůže. Sára se za podpory „nové“ rodiny vrací do bytu, indexale zjišťuje, že její malý bráška je mrtvý a přišla pozdě, má dojem, že svého brášku zradila. Sára se uzavírá do sebe.

01Sára v dospělosti opouští „rodinu“ a odchází do Ameriky, kde se zamiluje do budoucího manžela, mají syna, který netuší co jeho matka zažila a kdo vlastně ve skutečnosti je. Dozvídá se celou pravdu, až po mnoha letech a to pro něj od neznáme novinářky Julie, která v tu dobu pátrá po osudu Sáry.

Sářin syn Julii nevěří a doslova Julii vyhazuje.   Sářin manžel chce celé „tajemství“ svému synu říci… Sářin syn se dozvídá, že jeho matka byla židovka a že celou svou minulost nezvládla a psychickou zatěš nevydržela a spáchá sebevraždu. Jediné co zůstalo jsou deníky. Sářin manžel, který je vážně nemocný předává svému synu deníky své matky. Vyjasní se osud rodin Julie a syna Sáry?

Julie americká novinářka žijící ve Francii, píše článek o roku 1942. Sama prožívá dramatické období svého život. Po dlouhém čekání je konečně těhotná, ale její manžel se na dítě již necítí a nutí Julii aby šla na potrat. Během toho všeho se Julie a její manžel mají stěhovat do bytu, kde manžel vyrůstal. Julie zjistí, že v tomto bytě žila malá Sára. Začíná pátrání po osudu této dívky a její rodině. Celé pátrání vede, až do Florencie, kde žije Sářin syn, který se na Julii rozhněvá. Julie je zdrcená, neboť má pocit, že všechno je marné a pátrání nemělo cenu, neboť má pocit, že nabourala život celé své rodině, ale i rodinám jiným, jako je syn Sáry.235975

Julie a její manžel spolu nežijí. Julie se odstěhuje zpět do Ameriky kde se narodí Julii dcera, kterou pojmenuje Sára. Celý příběh končí, kdy se Julie a syn Sáry setkají. Julie se z deníku dozvídá o celém osudu, této statečné dívky. A dramatický příběh končí v slzách, neboť syn Sáry vidí malou a roztomilou dcerku Julie a zjišťuje jaké toto krásné děvčátko nese jméno…..

Příběh, který je plný napjatých scén, dramatičnosti a příběhu lidí. Příběh, který ukazuje nejen statečnost, ale také, strach a zbabělost. Film, který byste měli vidět.

 

Obrázky převzaty z prohlížeče Google

Zanech komentář

POČÍTADLO NÁVŠTĚV

TOPlist