ÚVOD

Milí čtenáři, jak jste poznali, máme novou podobu mého soukromého webu – blogu, kterou mi pomohl udělat můj dobrý kamarád, který se jmenuje Lukáš, kterému moc děkuji. Doufám, že se Vám tato podoba bude líbit.

Další informace o mně

Biblický citát na dnešní den
Bůh ukazuje cestu. (Ž 25,8)

Film – Klíč k minulosti

+27
  

Francie 2010 – Drama

Opět Vám nabízím možnost vidět, krásný film, který jsem sám osobně viděl.

235972Film, který je příběhem židovské 10setileté dívky Sáry a Julie Jaremod , americké novinářky. Novinářka objevuje sebe samu a odhaluje strašné tajemství srdcervoucího příběhu o židovské rodině, jež byla vytlačena ze svého domova – místa, které je i jí nyní domovem. Jakmile začne vnímat, žít a dýchat stejně jako Sára – nejstarší dcera židovské rodiny, její svět se otočí vzhůru nohama.

16 a 17 července roku 1942 bylo zatčeno 13 000 Židů. 8 000 jich bylo přesunuto do Velodromu do příšerných podmínek. Sára, která má v tu dobu 10 let chce zachránit alespoň svého bratříčka a zavře ho před policii do skříně a slíbí mu, že se vrátí. Nedivme se, že Sára, nechápe vzniklou situaci.

Sára a plno jiných židovských dětí se dostává do přechodného tábora. Sára utíká a dostává se do vesnické rodiny, které této dívce pomůže. Sára se za podpory „nové“ rodiny vrací do bytu, indexale zjišťuje, že její malý bráška je mrtvý a přišla pozdě, má dojem, že svého brášku zradila. Sára se uzavírá do sebe.

01Sára v dospělosti opouští „rodinu“ a odchází do Ameriky, kde se zamiluje do budoucího manžela, mají syna, který netuší co jeho matka zažila a kdo vlastně ve skutečnosti je. Dozvídá se celou pravdu, až po mnoha letech a to pro něj od neznáme novinářky Julie, která v tu dobu pátrá po osudu Sáry.

Sářin syn Julii nevěří a doslova Julii vyhazuje.   Sářin manžel chce celé „tajemství“ svému synu říci… Sářin syn se dozvídá, že jeho matka byla židovka a že celou svou minulost nezvládla a psychickou zatěš nevydržela a spáchá sebevraždu. Jediné co zůstalo jsou deníky. Sářin manžel, který je vážně nemocný předává svému synu deníky své matky. Vyjasní se osud rodin Julie a syna Sáry?

Julie americká novinářka žijící ve Francii, píše článek o roku 1942. Sama prožívá dramatické období svého život. Po dlouhém čekání je konečně těhotná, ale její manžel se na dítě již necítí a nutí Julii aby šla na potrat. Během toho všeho se Julie a její manžel mají stěhovat do bytu, kde manžel vyrůstal. Julie zjistí, že v tomto bytě žila malá Sára. Začíná pátrání po osudu této dívky a její rodině. Celé pátrání vede, až do Florencie, kde žije Sářin syn, který se na Julii rozhněvá. Julie je zdrcená, neboť má pocit, že všechno je marné a pátrání nemělo cenu, neboť má pocit, že nabourala život celé své rodině, ale i rodinám jiným, jako je syn Sáry.235975

Julie a její manžel spolu nežijí. Julie se odstěhuje zpět do Ameriky kde se narodí Julii dcera, kterou pojmenuje Sára. Celý příběh končí, kdy se Julie a syn Sáry setkají. Julie se z deníku dozvídá o celém osudu, této statečné dívky. A dramatický příběh končí v slzách, neboť syn Sáry vidí malou a roztomilou dcerku Julie a zjišťuje jaké toto krásné děvčátko nese jméno…..

Příběh, který je plný napjatých scén, dramatičnosti a příběhu lidí. Příběh, který ukazuje nejen statečnost, ale také, strach a zbabělost. Film, který byste měli vidět.

 

Obrázky převzaty z prohlížeče Google

Zanech komentář

POČÍTADLO NÁVŠTĚV

TOPlist