ÚVOD

Milí čtenáři, jak jste poznali, máme novou podobu mého soukromého webu – blogu, kterou mi pomohl udělat můj dobrý kamarád, který se jmenuje Lukáš, kterému moc děkuji. Doufám, že se Vám tato podoba bude líbit.

Další informace o mně

Biblický citát na dnešní den
Bůh ukazuje cestu. (Ž 25,8)

film hořící keř

+36
  

Film: Hořící keř

Opět Vám zde dávám možnost se podívat na pěkný film, který jsem viděl.

Polská režisérka Agnieszka Hollandová natočila třídílní film, který se jmenuje Hořící keř, který vypráví o událostech činu Jana Palach…

Píše se rok 1969 měsíc leden, Václavské náměstí…  Jan Palec student filosofické fakulty, kterému je 21 let, který se na protest proti situaci v Československu upálí.. . Jeho čin vyvolá plno reakcí…

Po smrti tohoto statečného mladého muže a jeho činu… se člen komunistické strany soudruh Nový vyjádří, že jeho čin byl akci pravicových extremistů a Jan Palach chtěl použít „studený oheň,“ ale někdo mu dal benzín a tím se upálil… Palachova rodina se rozhodne hájit. Advokátka Dagmar Burešová zastupuje rodinu Palachových v procesu právě proti komunistickému poslanci, který znevážil Palachovu oběť. V třídílném dramatu ožívají skutečné historické události a současně základní lidské hodnoty jako je pravda, čest, spravedlnost a odvaha… Hodnoty, kterou jsou velice vzácné.

Velice doporučuji tento film, který také získal plno ocenění českého lva…

Film, který je také plný českých hereckých mistrů jako je: Tatiana Pauhofová, Jaroslava Pokorná, Petr Stach, Ivan Trojan, Martin Huba, Vojtěch Kotek, Jan Budař, Taťjana Medvecká, Igor Bareš, Stanislav Zindulka a další.

Jan Palech, Jan Zajíc mladí lidé, kteří zemřeli pro českou zem a film, který byl natočen pro jejich památku…

Vřele Vám tento film doporučuji stojí za to… Lidé a události, které nesmí být zapomenuty, proto

2 komentářů to “film hořící keř”

  1. PΩTRIK napsal:

    Ta doba byla zlá a je dobře, že se o takovýchto velkých událostech tvoří filmy, jelikož bez nich historie upadá do zapomnění =/ bohužel. Každopádně rád zkouknu, už jen kvůli Trojanovi, jehož mám rád.

  2. Martin napsal:

    určitě stojí to za to

Zanech komentář

POČÍTADLO NÁVŠTĚV

TOPlist