ÚVOD

Ahoj milý čtenáři, jak si poznal, máme novou podobu webu, kterou mi pomohl udělat můj dobrý kamarád, který se jmenuje Lukáš, kterému moooooooooc děkuji. Doufám, že se Ti bude líbit.

Další informace o mně

Biblický citát na dnešní den
Teď je ta doba příhodná. (2 Kor 6,2)

film hořící keř

+36
  

Film: Hořící keř

Opět Vám zde dávám možnost se podívat na pěkný film, který jsem viděl.

Polská režisérka Agnieszka Hollandová natočila třídílní film, který se jmenuje Hořící keř, který vypráví o událostech činu Jana Palach…

Píše se rok 1969 měsíc leden, Václavské náměstí…  Jan Palec student filosofické fakulty, kterému je 21 let, který se na protest proti situaci v Československu upálí.. . Jeho čin vyvolá plno reakcí…

Po smrti tohoto statečného mladého muže a jeho činu… se člen komunistické strany soudruh Nový vyjádří, že jeho čin byl akci pravicových extremistů a Jan Palach chtěl použít „studený oheň,“ ale někdo mu dal benzín a tím se upálil… Palachova rodina se rozhodne hájit. Advokátka Dagmar Burešová zastupuje rodinu Palachových v procesu právě proti komunistickému poslanci, který znevážil Palachovu oběť. V třídílném dramatu ožívají skutečné historické události a současně základní lidské hodnoty jako je pravda, čest, spravedlnost a odvaha… Hodnoty, kterou jsou velice vzácné.

Velice doporučuji tento film, který také získal plno ocenění českého lva…

Film, který je také plný českých hereckých mistrů jako je: Tatiana Pauhofová, Jaroslava Pokorná, Petr Stach, Ivan Trojan, Martin Huba, Vojtěch Kotek, Jan Budař, Taťjana Medvecká, Igor Bareš, Stanislav Zindulka a další.

Jan Palech, Jan Zajíc mladí lidé, kteří zemřeli pro českou zem a film, který byl natočen pro jejich památku…

Vřele Vám tento film doporučuji stojí za to… Lidé a události, které nesmí být zapomenuty, proto

2 komentáře to “film hořící keř”

  1. PΩTRIK napsal:

    Ta doba byla zlá a je dobře, že se o takovýchto velkých událostech tvoří filmy, jelikož bez nich historie upadá do zapomnění =/ bohužel. Každopádně rád zkouknu, už jen kvůli Trojanovi, jehož mám rád.

  2. Martin napsal:

    určitě stojí to za to

Zanech komentář

POČÍTADLO NÁVŠTĚV

TOPlist