ÚVOD

Milí čtenáři, jak jste poznali, máme novou podobu mého soukromého webu – blogu, kterou mi pomohl udělat můj dobrý kamarád, který se jmenuje Lukáš, kterému moc děkuji. Doufám, že se Vám tato podoba bude líbit.

Další informace o mně

Biblický citát na dnešní den
Nepřišel jsem, abych soudil. (J 12,47)

Fatima – slavení prvních sobot v měsíci

+26
  

V sedmém díle našeho seriálu, které vydávám, jako přípravu k 100 letům zjevení Panny Marie ve Fatimy. Budeme se společně bavit o prvních sobotách a o Fatimským apoštolátu a na závěr sedmého dílu několik knih, které vyšli o tématu Fatimy.

Doporučuji si také přečíst 1 díl; 2 díl; 3 díl; 4 díl; 5 díl; 6 díl 

Zaslíbení prvních sobot

Panna Marie 13. června 1917 sestře Lucii řekla: „ ty zde ještě musíš zůstat, abys šířila úctu k mému neposkvrněnému srdci.“

Už sv. Pius X. v r. 1912 poskytl plnomocné odpustky věřícím, kteří na první sobotu v měsíci vykonají smírnou pobožnost k Neposkvrněnému Srdci Panny Marie. Benedikt XV. to v r. 1920 znovu potvrdil. Je to splnění přání Panny Marie ve fatimských zjeveních.

fat1V roce 1925 se zjevila Panna Maria Lucii z Fatimy a žádala ji o smírnou pobožnost k jejímu Neposkvrněnému Srdci po pět za sebou jdoucích prvních sobot v měsíci.

  • Smírné svaté přijímání musí být konáno pět prvních sobot v měsíci, které po sobě následují
  • Jít ke svatosti smíření stačí, když ke svátosti smíření přistoupíme během 8 dnů před a nebo po první sobotě. Pro přijetí svatého přijímaní musí být přijímající ve stavu milosti (nebýt v těžkém hříchu.)
  • Modlitba růžence s patnáctiminutovým rozjímáním o růžencových tajemstvích
  • Úmysl a jednání musí být věnováno jako smírné modlitby Neposkvrněnému Srdci Panny Marie

 

Světový apoštolát Fatimy v České Republice

Fatimský apoštolát byl potvrzen papežskou radou pro Laiky jako mezinárodní veřejné společenství věřících, které působí v univerzální katolické Církvi. V české republice potvrdila biskupská konference jeho poslání a působení ve všech diecézích.

Národní centrum hnutí pro naší zem je v Českomoravské Fatimě v Koclířově u Svitav; je ve stálém spojení s regiony tohoto mariánského hnutí, které působí na našem území.

Členství světového apoštolátu Fatimy je tvořeno z jednotlivých členů, kteří následují zásady apoštolátu Fatimy. Minimum vyžadované pro členy ve světovém apoštolátu je slib:

  • Přijímat každodenní oběti v duchu kajícnosti a smíru, které jsou potřebné k naplnění Božího zákona.
  • Denně se rozjímavě modlit pět desátků svatého růžence
  • Nosit hnědý škapulíř Panny Marie Karmelské a nebo medailku Karmelské Panny Marie na znamení osobního zasvěcení.
  • Slavit první sobotu pěti po sobě jdoucích měsíců, s úmyslem konat pokání na smír Neposkvrněnému Srdci Panny Marie, Přistoupit k svátosti smíření a přijmout svaté přijímání, pomodlit se pět desátků svatého růžence a prodlévat 15 minut při jeho rozjímání.

article-2586Informace o fatimském apoštolátu nalezneš zde

Literatura o Fatimě

  • Nejvíce asi doporučuji samotné paměti sestry Lucie: Sestra Lucie Hovoří o Fatimě, které vyšli také v českém jazyce. Knihu můžete zakoupit v Pastýři, když navštívíte poutní místo v Koclířově – Českomoravská Fatima, kde sídlí Fatimský apoštolát pro Čechy a Moravu. Nebo napište do Koclířova a jistě Vám knihu radi zašlou.
  • Doporučuji také nádhernou knihu: Manuel Ferando SilvaPasáčci z Fatimy, Karmelitanské nakladatelství 2012. Osobně tuto knihu považuji za jednu z nejlepších. Odkaz na zakoupení nalezneš zde.
  • Karmelitanském nakladatelství 2000 vyšla krásné kniha od Portugalské novinářky. Aura MiguelováFatimské tajemství a Jan Pavel II. Kniha, která ukazuje krásný vztah papeže k Matce Boží Fatimské. Knihu můžete sehnat zde.
  • V časopise Světlo na pokračování vycházel překlad knihy: Sestra LucieVýzvy Fatimského poselství. Celou knihu lze sehnat ve Slovenském jazyce. Snad se dočkáme, že vyjde i v češtině, neboť je to velice hluboké dílo této úžasné sestry Lucie.

 

Zanech komentář

POČÍTADLO NÁVŠTĚV

TOPlist