ÚVOD

Ahoj milý čtenáři, jak si poznal, máme novou podobu webu, kterou mi pomohl udělat můj dobrý kamarád, který se jmenuje Lukáš, kterému moooooooooc děkuji. Doufám, že se Ti bude líbit.

Další informace o mně

Biblický citát na dnešní den
Teď je ta doba příhodná. (2 Kor 6,2)

Fatima – slavení prvních sobot v měsíci

+26
  

V sedmém díle našeho seriálu, které vydávám, jako přípravu k 100 letům zjevení Panny Marie ve Fatimy. Budeme se společně bavit o prvních sobotách a o Fatimským apoštolátu a na závěr sedmého dílu několik knih, které vyšli o tématu Fatimy.

Doporučuji si také přečíst 1 díl; 2 díl; 3 díl; 4 díl; 5 díl; 6 díl 

Zaslíbení prvních sobot

Panna Marie 13. června 1917 sestře Lucii řekla: „ ty zde ještě musíš zůstat, abys šířila úctu k mému neposkvrněnému srdci.“

Už sv. Pius X. v r. 1912 poskytl plnomocné odpustky věřícím, kteří na první sobotu v měsíci vykonají smírnou pobožnost k Neposkvrněnému Srdci Panny Marie. Benedikt XV. to v r. 1920 znovu potvrdil. Je to splnění přání Panny Marie ve fatimských zjeveních.

fat1V roce 1925 se zjevila Panna Maria Lucii z Fatimy a žádala ji o smírnou pobožnost k jejímu Neposkvrněnému Srdci po pět za sebou jdoucích prvních sobot v měsíci.

 • Smírné svaté přijímání musí být konáno pět prvních sobot v měsíci, které po sobě následují
 • Jít ke svatosti smíření stačí, když ke svátosti smíření přistoupíme během 8 dnů před a nebo po první sobotě. Pro přijetí svatého přijímaní musí být přijímající ve stavu milosti (nebýt v těžkém hříchu.)
 • Modlitba růžence s patnáctiminutovým rozjímáním o růžencových tajemstvích
 • Úmysl a jednání musí být věnováno jako smírné modlitby Neposkvrněnému Srdci Panny Marie

 

Světový apoštolát Fatimy v České Republice

Fatimský apoštolát byl potvrzen papežskou radou pro Laiky jako mezinárodní veřejné společenství věřících, které působí v univerzální katolické Církvi. V české republice potvrdila biskupská konference jeho poslání a působení ve všech diecézích.

Národní centrum hnutí pro naší zem je v Českomoravské Fatimě v Koclířově u Svitav; je ve stálém spojení s regiony tohoto mariánského hnutí, které působí na našem území.

Členství světového apoštolátu Fatimy je tvořeno z jednotlivých členů, kteří následují zásady apoštolátu Fatimy. Minimum vyžadované pro členy ve světovém apoštolátu je slib:

 • Přijímat každodenní oběti v duchu kajícnosti a smíru, které jsou potřebné k naplnění Božího zákona.
 • Denně se rozjímavě modlit pět desátků svatého růžence
 • Nosit hnědý škapulíř Panny Marie Karmelské a nebo medailku Karmelské Panny Marie na znamení osobního zasvěcení.
 • Slavit první sobotu pěti po sobě jdoucích měsíců, s úmyslem konat pokání na smír Neposkvrněnému Srdci Panny Marie, Přistoupit k svátosti smíření a přijmout svaté přijímání, pomodlit se pět desátků svatého růžence a prodlévat 15 minut při jeho rozjímání.

article-2586Informace o fatimském apoštolátu nalezneš zde

Literatura o Fatimě

 • Nejvíce asi doporučuji samotné paměti sestry Lucie: Sestra Lucie Hovoří o Fatimě, které vyšli také v českém jazyce. Knihu můžete zakoupit v Pastýři, když navštívíte poutní místo v Koclířově – Českomoravská Fatima, kde sídlí Fatimský apoštolát pro Čechy a Moravu. Nebo napište do Koclířova a jistě Vám knihu radi zašlou.
 • Doporučuji také nádhernou knihu: Manuel Ferando SilvaPasáčci z Fatimy, Karmelitanské nakladatelství 2012. Osobně tuto knihu považuji za jednu z nejlepších. Odkaz na zakoupení nalezneš zde.
 • Karmelitanském nakladatelství 2000 vyšla krásné kniha od Portugalské novinářky. Aura MiguelováFatimské tajemství a Jan Pavel II. Kniha, která ukazuje krásný vztah papeže k Matce Boží Fatimské. Knihu můžete sehnat zde.
 • V časopise Světlo na pokračování vycházel překlad knihy: Sestra LucieVýzvy Fatimského poselství. Celou knihu lze sehnat ve Slovenském jazyce. Snad se dočkáme, že vyjde i v češtině, neboť je to velice hluboké dílo této úžasné sestry Lucie.

 

Zanech komentář

POČÍTADLO NÁVŠTĚV

TOPlist