ÚVOD

Milí čtenáři, jak jste poznali, máme novou podobu mého soukromého webu – blogu, kterou mi pomohl udělat můj dobrý kamarád, který se jmenuje Lukáš, kterému moc děkuji. Doufám, že se Vám tato podoba bude líbit.

Další informace o mně

Biblický citát na dnešní den
Co je křivé, ať se napřímí. (Iz 40,4)

Fatima – modlitba ve Fatimské svatyni (osobní vzpomínka)

+26
  

Dříve než vydám poslední díl o Fatimě, tak jsem dlouho můj milý čtenáři uvažoval, zda vzpomínku na mé první putování za Matkou Boží napsat. Nakonec vydat svědectví o mé lásce k Matce Božím vyhrála, i když budu malinko osobní.

Již si nevzpomínám v jakém to bylo roce, ale vím, že jsem měl možnost ze zájezdem z Moravy putovat po velkých Mariánských poutních místech.  Bylo to putování na 10 dní. Navštívili jsme dvě hlavní poutní mariánská místa: Lurdy a Fatimu.

Přiznám se Vám, že vždy mé srdce táhlo k událostem, které se stali ve Fatimě. Přečetl jsem všechnu literaturu v Českém jazyce na toto téma. (Literaturu jsem vám psal na konci článku).

DSC_0211Jistě každý pochopí veliké chvění a vnitřní radost, že mé kroky budou směřovat na toto místo.

Když jsem vystoupil z autobusu, tak jsem cítil vnitřní radost. První růženec, který jsem se pomodlil s poutníky v kapličce zjevení, mi do očí vstoupily slzy: „ano jsi tu, na tomto místě zjevení a na místě milosti.“

Nikdy nezapomenu na zážitek před odjezdem, když mi jedna poutnice vyprávěla: Poutníci na důkaz pokání v kleče a modlící se růženec přicházejí do svatyně. “ Zde jsem pochopil to, co jsem viděl: Lidé v kleče s růžencem v rukou  přicházejí k nohám Panny Marie.

Nechal jsem snídani snídaní a brzy ráno jsem se rozhodl bez svědků naší skupiny toto prožít. Přiznám se při prvním kroku vkleče a při první zdrávasu se mi spustili slzy a já brečel jak malý kluk. Proč? Když jste u maminky u jejich nohou a nasloucháte její radě a svěřujete jí vše, co prožíváte a víte, že na Vás hledí s láskou, tak jaké dítě by nebylo rádo? Jaké dítě by neplakalo štěstím, že má takovou maminku?

DSC_0793Byl to největší zážitek celé pouti. Nebudu říkat proč a kvůli čemu sem to dělal, neboť to je už moc osobní, ale vím jedno, že to byla silná chvíle.

Jak tento zvyk ve Fatimě vznikl? Od sestry Lucie.

Sestra Lucie, měla nemocnou maminku. Lucie vkleče přicházela na místo zjevení, aby Matku Boží prosila za zdraví maminky a byla hned vyslyšena… Po 9 dní se celá rodina jako dík modlila na místě zjevení růženec.

Vždy když přijedu na toto místo a vidím lidi jak v kleče a se slzami přicházejí a modlí se růženec, tak si říkám,  jaká je to síla a důvěra v mocnou přímluvy Panny Marie.  Jaká je to síla, Panny Marie, která v pokoře tři malé děti žádá: „modlete se každý den růženec a vše co budete dělat obětujte jako oběť z lásky k Pánu Ježíši…“ 

Není to úžasné a vhodné následování?

201104301736_2Tolik malá vzpomínka na toto krásné poutní místo, které je plné lásky a milosrdenství… Panna Maria jen žádá jedno: „Udělejte vše, co Vám řekne.“(srov. Jan2,5). Co myslíte, nestojí to za to tuto moudrou radu poslechnout?

Literatura o Fatimě

  • Nejvíce asi doporučuji samotné paměti sestry Lucie: Sestra Lucie Hovoří o Fatimě, které vyšli také v českém jazyce. Knihu můžete zakoupit v Pastýři, když navštívíte poutní místo v Koclířově – Českomoravská Fatima, kde sídlí Fatimský apoštolát pro Čechy a Moravu. Nebo napište do Koclířova a jistě Vám knihu rádi zašlou.
  • Doporučuji také nádhernou knihu: Manuel Ferando SilvaPasáčci z Fatimy, Karmelitanské nakladatelství 2012. Osobně tuto knihu považuji za jednu z nejlepších. Odkaz na zakoupení nalezneš zde.
  • Karmelitanském nakladatelství 2000 vyšla krásné kniha od Portugalské novinářky. Aura MiguelováFatimské tajemství a Jan Pavel II. Kniha, která ukazuje krásný vztah papeže k Matce Boží Fatimské. Knihu můžete sehnat zde.
  • V časopise Světlo na pokračování vycházel překlad knihy: Sestra LucieVýzvy Fatimského poselství.Celou knihu lze sehnat ve Slovenském jazyce. Snad se dočkáme, že vyjde i v češtině, neboť je to velice hluboké dílo této úžasné sestry Lucie.

Na konci každého setkání ve Fatimské svatyni se zpívá píseň pod názvem Totus tuus Maria, heslo sv. Jana Pavla II. tuto krásnou skladbu si můžete poslechnout zde

 

Doporučuji si také přečíst několik dílu o Fatimě 1 díl; 2 díl; 3 díl; 4 díl; 5 díl; 6 díl, tyto díly jsem vydal jako seriál a přípravu k 100 letům Fatimských zjeveních, abychom lépe pochopili krásu a hloubku tohoto zjevení.

Bližší informace naleznete také:  Odkaz na oficiální stránky potního místa v Portugalské Fatimě naleznete zde;  Na stránky fatimského apoštolátu v Koclířově, naleznete zde.

Obrázky. br. Martin Ševeček OSB

Obrázek Panny Marie: Prohlížeč Google

 

 

 

Zanech komentář

POČÍTADLO NÁVŠTĚV

TOPlist