ÚVOD

Milí čtenáři, jak jste poznali, máme novou podobu mého soukromého webu – blogu, kterou mi pomohl udělat můj dobrý kamarád, který se jmenuje Lukáš, kterému moc děkuji. Doufám, že se Vám tato podoba bude líbit.

Další informace o mně

Biblický citát na dnešní den
Proměním jejich nářek v radost. (Jer 31,13)

FATIMA 13. září 1917

+3
  

Slavíme první sobota v měsíci a tím pokračování seriálu co se událo v měsíci červenci ve Fatimě.  Seriál na pokračování vychází v roce, kdy slavíme 100 let od doby, kdy se v portugalské Fatimě třem dětem zjevila Panna Maria. 

Proto zde uveřejňuji malou rekonstrukci, kde se krátce zastavuji nad tím, co se v tomto měsíci ve Fatimě událo.

Lucie ve svých pamětech o fatimských událostech píše:

 Když se přiblížila ta hodina, šla jsem s Hyacintou a Františkem mezi takovou spoustou lidí, že jsme sotva mohli projít. …

Dorazili jsme konečně na Covu da Iria k dubu a začali jsme se spolu s lidmi modlit růženec. Za chvilku jsme uviděli záblesk světla a vzápětí nad dubem naši Paní.

„Pokračujete v každodenní modlitbě růžence k Panně Marii Růžencové, abyste vyprosili konec války.

V říjnu přijde také náš Pán, Panna Maria Bolestná a Karmelská i svatý Josef s Ježíškem, aby požehnal světu. Bůh je spokojen s vašimi oběťmi, ale nechce, abyste spali s provazem. Noste ho jen ve dne.“

 

Zde je potřeba dodat, že Hyacinta, František a Lucie byli ve vymýšlení obětí opravdu vynalézaví… Zvláště sedmiletá Hyacinta v tom neměla konkurenci. Děti vždy dokázaly vymyslet něco, aby mohly přinést oběť za hříšníky. Jednou Hyacinta na cestě uviděl provaz a omotala si ho okolo ruky a přišla na to, že to bolí. Děti si tento provaz rozdělily a omotaly okolo boku a tím chtěly Bohu přinést oběť. Teď jistě chápeme přání Matky Boží, aby nosily tento provaz jen ve dne. Jak moc se máme od těchto tří dětí co učit.

 

HLAVNÍ POSELSTVÍ DANÉ VE FATIMĚ:

 Úcta Neposkvrněného Srdce,

každodenní modlitba růžence v zápase světa mezi dobrem a zlem,

1.soboty a smírné svaté přijímání, klanění, odčiňování, pokání, modlitba za mír, za svatého otce a za obrácení hříšníků.

Krásná paní, děti moc prosila: Modlete se každý den růženec, abyste vyprosili světu mír. (13. května 1917)

 

Rád bych také chtěl připomenout, že naší zem od 15.září 2017 do 8.října 2017 navštíví naši zem Panna Maria Fatimská, kterou naši biskupové přivezou z poutního místa, přehled nalezneš zde.

Matka Boží navštíví naše české a moravské katedrály a naše poutní místa. Vrchol tohoto putování se uskuteční 7. října v českém fatimské centru v Koclířově, kdy Neposkvrněnému srdci bude zasvěcen naše zem.

Pokud budete moci, tak se připojte jak osobně a nebo přes televizi Noe. která bude vysílat nejen národní pouť do Fatimy, ale také zasvěcení v Koclířově.

Využijme tuto velikou milost a udělejme si čas a přijďme pozdravit, tu která „naši zem navštěvuje…“ Jistě neprohloupíme, když si čas uděláme, neboť myslíme že je ztráta času byt u maminky, která nám ukazuje cestu za svým synem a radí nám: „Udělejte, vše co Vám řekne… “ (srov. Jan 2,5)

Krásné dny Vám přeji a vyprošuji

fr. Martin

1 komentář to “FATIMA 13. září 1917”

  1. Martin napsal:

    Naši biskupové napsali také pastýřský list, který si můžete přečíst zde: http://www.martinosb.eu/pastyrsky-list-biskupu-k-vyroci-zjeveni-panny-marie-ve-fatime/

Zanech komentář

POČÍTADLO NÁVŠTĚV

TOPlist