ÚVOD

Ahoj milý čtenáři, jak si poznal, máme novou podobu webu, kterou mi pomohl udělat můj dobrý kamarád, který se jmenuje Lukáš, kterému moooooooooc děkuji. Doufám, že se Ti bude líbit.

Další informace o mně

Biblický citát na dnešní den
Teď je ta doba příhodná. (2 Kor 6,2)

FATIMA 13 října1917

+2
  

Blíží se 13 října 2017 a tím poslední díl seriálu o událostech ve Fatimě. Seriál na pokračování vycházel v roce, kdy slavíme 100 let od doby, kdy se v portugalské Fatimě třem dětem zjevila Panna Maria.

Proto zde uveřejňuji malou rekonstrukci, kde se krátce zastavuji nad tím, co se v tomto měsíci ve Fatimě událo.

 

Lucie ve svých pamětech o fatimských událostech píše:

Vyšli jsme z domova dost brzy, protože jsme počítali s tím, že se na cestě zdržíme. Vesnice byla plná lidí. Tu přišel prudký liják.

Po cestě se opakovaly podobné scény jako minulý měsíc, ale ještě četnější a pohnutější. Ani bláto na cestách neodradilo lidi, kteří poklekali s pokornými a prosebnými gesty.

Když jsme dorazili na Cova da Iria k dubu z vnitřního popudu jsem požádala všechny, aby zavřeli deštníky a začali se modlit růženec. Za chvilku jsem viděli záblesk a vzápětí nad dubem naší Paní.

„Co si ode mě žádáte Paní?“

„Chci ti říct, abyste tu nechali postavit kapli k mé cti, jsem Panna Maria Růžencová, a abyste i nadále pokračovali v každodenní modlitbě růžence. Válka skončí a vojáci se zakrátko vrátí domů.“

„Mám mnoho věcí, o které vás chci požádat, abyste uzdravila několik nemocných, a za obracení některých hříšníků.“

„Některé ano, jiné ne. Je nutné, aby se napravili a aby prosili o odpuštění svých hříchů.“

 Její pohled posmutněl:

„Ať už neráží Boha, našeho Pána, který je už tolik urážen.“

Poté rozevřela dlaně a nechala je zazářit odrazem slunce; a zatímco se vznášela vzhůru, promítalo se její světlo do slunce.

 Poté jsem zvolala, aby se lidé dívali na slunce, a v té době na stal sluneční zázrak, který vidělo asi 70 000 lidí a trval asi 10 minut. Lidé tento zázrak viděli i na vzdálenost několika kilometrů.

Když Panna Maria zmizela, spatřili jsme poblíž slunce svatého Josefa s Ježíškem a Pannu Marii v bílém šatu s modrým pláštěm.

 

 

HLAVNÍ POSELSTVÍ DANÉ VE FATIMĚ:

 

Úcta Neposkvrněného Srdce,

každodenní modlitba růžence v zápase světa mezi dobrem a zlem,

1.soboty a smírné svaté přijímání, klanění, odčiňování, pokání, modlitba za mír, za svatého otce a za obrácení hříšníků.

 

Krásná paní, děti moc prosila: Modlete se každý den růženec, abyste vyprosili světu mír. (13. května 1917)

V naší břevnovské farnosti modlitba růžence pravidelně probíhá, každé pondělí v 17.25.

 

Rád bych Vám tímto chtěl poděkovat, že jste si vždy nalezli čas a tyto „rekonstrukce“ o Fatimských událostech jste si přečetli.

Přeji Vám, aby ubezpečení, že „neposkvrněné srdce zvítězí,“ bylo vždy ujištěním, že nás Bůh nikdy neopustí a bude vždy s námi.

 

 

1 komentář to “FATIMA 13 října1917”

  1. […] Blíží se 13 říjen a tím i připomínka toho, co Matka Boží slíbila třem dětem ve Fatimě…  Dětem „Krásná Paní“ slíbila, že udělá zázrak a řekne kdo je a co žádá. O těchto událostech jsem se zmiňoval v článku, který naleznete zde. […]

Zanech komentář

POČÍTADLO NÁVŠTĚV

TOPlist