ÚVOD

Ahoj milý čtenáři, jak si poznal, máme novou podobu webu, kterou mi pomohl udělat můj dobrý kamarád, který se jmenuje Lukáš, kterému moooooooooc děkuji. Doufám, že se Ti bude líbit.

Další informace o mně

Biblický citát na dnešní den
Teď je ta doba příhodná. (2 Kor 6,2)

Fatima – 13. červen 1917

+5
  

Dobrý den milí čtenáři,

31. května slavíme svátek Panny Marie a tak jsem se rozhodl, že to je nejlepší den, kdy uveřejnit pokračovaní seriálu co se udalo ve Fatimě.  Serial na pokračovaní vychází v roce, kdy slavíme 100 let od doby, kdy se v portugalské Fatimě třem dětem zjevila Panna Maria.  Proto zde uveřejňuji  malou rekonstrukci, kde se krátce zastavuji nad tím, co se v tomto měsíci ve Fatimě událo.

 

Lucie ve svých pamětech o fatimských událostech píše:

 

Poté, co jsme se s lidmi pomodlili růženec, znovu jsme viděli, jak se k nám přibližuje záblesk světla, a vzápětí se objevila nad dubem i naše Paní.

„Paní, co si ode mě žádáte“?

„Chci, abyste sem přišli třináctého dne příštího měsíce, abyste se modlili růženec a abyste se neučili číst. Potom řeknu, co žádám.“

… „Chtěla bych vás poprosit, abyste nás vzala do nebe.“

„Ano, Hyacintu a Františka tam vezmu brzy. Ty tu ale ještě nějaký čas zůstaneš. Ježíš tě chce použít k tomu, aby mě lidé znali a milovali. Chce na světě zavést úctu k mému Neposkvrněnému Srdci … Mé Neposkvrněné Srdce bude tvým útočištěm a cestou, která tě dovede k Bohu.“ Ve chvíli, kdy vyslovila tato poslední slova, rozevřela dlaně a opět k nám vyslala paprsek onoho nesmírného světla. V něm jsme se viděli jakoby ponořeni v Bohu.

 

Čerpáno: Lucie de Santos: Sestra Lucie hovoří  o Fatimě. 1994 Gráfica de Coimbra 1. vydání

 

HLAVNÍ POSELSTVÍ DANÉ VE FATIMĚ:

 Úcta Neposkvrněného Srdce,

každodenní modlitba růžence v zápase světa mezi dobrem a zlem,

1.soboty a smírné svaté přijímání, klanění, odčiňování, pokání, modlitba za mír, za svatého otce a za obrácení hříšníků.

 

Krásná paní, děti moc prosila: Modlete se každý den růženec, abyste vyprosili světu mír. (13. května 1917)

 

V červenci se při modlitbě růžence uvidíme 1. července 2017 v 17.20

V naší břevnovské farnosti modlitba růžence pravidelně probíhá, každé pondělí v 17.25.

Zanech komentář

POČÍTADLO NÁVŠTĚV

TOPlist