ÚVOD

Milí čtenáři, jak jste poznali, máme novou podobu mého soukromého webu – blogu, kterou mi pomohl udělat můj dobrý kamarád, který se jmenuje Lukáš, kterému moc děkuji. Doufám, že se Vám tato podoba bude líbit.

Další informace o mně

Biblický citát na dnešní den
Bůh ukazuje cestu. (Ž 25,8)

Deníček 10 – advent

+34
  

Můj milý deníčku,

tak jsem zapálil první svíčku na svém adventním věnci… Vím, že také nemáš rád, ten vánoční mumraj, kdy pomalu všude hrají koledy a  lidí šíleně nakupují dárky…

O čem vlastně advent je? Advent z lat. adventus – příchod. Tak jak jistě víš deníčku, je to období přípravy…  kdy si v první polovině připomínáme, že se v Izraelském národě narodí Spasitel. V posledních dnech před Vánocemi si již připomínáme události, které předcházeli narození Krista.

Na začátku jsem Ti milý deníčku napsal, že jsem zapálil první svíčku… adventní věnec je z živých zelených větévek… zelená je barva naděje… Každá větévka se ke kulatému korpusu musí uvazovat, což vyžaduje mnoho trpělivosti, ale znamená to také, že máme držet při sobě a táhnout za jeden provaz… a svíčky? svíčky nám za prvé dávají světlo… Pán Ježíš o sobě jednou řek, že je světlo světa… Svíčky též ukazují v jaké části přípravy jsem a proto nás učí také trpělivosti… Nejen ze svým okolím, ale také sami ze sebou… Někdy je to nejhorší přijmout sám sebe…

Můj milý deníčku, tak třeba až budeš sedět u adventního věnce tak si na to vzpomeň…

Všem Vám přeji, krásný advent

 

1 komentář to “Deníček 10 – advent”

  1. Patrik napsal:

    Opet krasny clanek, moc ti za nej Martine dekuji. My doma uz, myslim druhym rokem, adventni venec nemame. Ale vynahradim si to posezenim v kostele a nasavanim tamni vanocni nalady a pohody.

    PS. Ty padajici vlocky jsou luxusni! ^^

Zanech komentář

POČÍTADLO NÁVŠTĚV

TOPlist