ÚVOD

Milí čtenáři, jak jste poznali, máme novou podobu mého soukromého webu – blogu, kterou mi pomohl udělat můj dobrý kamarád, který se jmenuje Lukáš, kterému moc děkuji. Doufám, že se Vám tato podoba bude líbit.

Další informace o mně

Biblický citát na dnešní den
Doufejte v Hospodina navždy. (Iz 26,4)

Deníček 42 – co se kolem nás děje?

+1
  

Vážení a milí přátelé,

také Vás již unavuje, že vše co otevřete, zvláště media, tak řeší jen virus? Přiznám se, že mě již ano.  Proto se v tyto dny více zamýšlím, co mi toto období může dát?  Mohu toto období, které je pro mnoho lidí těžké, brát jako výzvu?

Také já sám si v tyto dny uvědomuji, že to co prožíváme, nejistotu, strach atd. mohu brát jako možnost a jako výzvu…

Výzva – co je tedy v mém životě důležité? Jaké mam v životě jistoty?

My, křesťané, prožíváme dobu postní, možná je to možnost se opravdu zastavit. Nemohu dělat to, na co jsem zvyklý? Co se v tyto dny více věnovat rodině, najít si čas pro děti?

Mohu si najít čas i na prohloubení mé víry. Nebojme si vzít do rukou Písmo svaté, duchovní literaturu. Najít si čas na modlitbu a nebát se vzít do ruky růženec a vše svěřovat pod mocnou přímluvu Matky Boží.

Nevíme, jak dlouho tento stav bude trvat. Nepropadejme panice, ale také danou situaci nezlehčujme. Každý z nás má zodpovědnost za dění, které je kolem nás.

Modleme se a obětujme, vše co děláme dobrému Pánu, aby se rozšiřování tohoto viru co nejdříve zastavilo.

Držte se a přeji vám krásnou a požehnanou 4. neděli postní a nechme se, tak jako slepec Ježíšem uzdravit, abychom čistě a jasně viděli a dokázali jako slepec Pánu Ježíši říci: Věřím, Pane…“

 

Pamatuji na Vás v modlitbě…

 

Váš

br. Martin Tomáš Ševeček O.S.B.

Zanech komentář

POČÍTADLO NÁVŠTĚV

TOPlist