ÚVOD

Milí čtenáři, jak jste poznali, máme novou podobu mého soukromého webu – blogu, kterou mi pomohl udělat můj dobrý kamarád, který se jmenuje Lukáš, kterému moc děkuji. Doufám, že se Vám tato podoba bude líbit.

Další informace o mně

Biblický citát na dnešní den
Proměním jejich nářek v radost. (Jer 31,13)

Deníček 35 – nenávist a pocit strachu?

+2
  

Ahoj Deníčku,

včera ráno jsem si přečetl zprávu, co se stalo ve dvou mešitách na Novém Zélandu. Nevím jak Tebe, ale mě to hodně zasáhlo.  Zvláště mě šokoval důvod „pána“, který to vše vymyslel. Ještě více mě šokovali reakce lidí, kteří této skutek velice „inteligentně“ a „fundovaně“ komentovali.

Co se stalo?

Pří střelbě ve dvou mešitách v novozélandském městě Christchurch zemřelo 49 lidí a dalších 48 bylo zraněno. Důvod prý byl ten, že se chtějí pomstít za teror v Evropě.

Celý včerejší den jsem si Deníčku kladl otázku, kolik lidí v těchto dvou mešitách mohli za to, co se děje v Evropě. Nemohl jsem to pochopit. Ještě více mi přišlo absurdnější to, co mi přicházelo na FB. „To je hrdina.“ „ konečně jim to někdo nandal“ atd.

Co mě nepřekvapilo je, co dokázal napsat předseda SPD pan Okamura: Útok prý odsuzuje, ale hned dodává: „Teroristických útoků a kriminálních činů ze strany muslimů je obrovské množství a akce bohužel vyvolává reakci. Tento teroristický útok i teroristické útoky muslimů, které jednoznačně převládají, jsou důkazem toho, že sen „elit“ o multikulturní společnosti je nebezpečný a vražedný. Islám, který propaguje svatou válku džihád, porobení nevěřících, nevěřící i ženy považuje za méněcenné bytosti, homosexualitu a odpad od víry trestá smrtí, je naprosto neslučitelný s našimi hodnotami. My chceme zabránit tomu, aby se teroristické útoky a násilí děly v naší zemi, proto požadujeme zákaz imigrace muslimů do naší země, zákaz propagace nenávistné islámské ideologie a zákaz islámského zahalování na veřejnosti. V tomto smyslu jsme již podali zákony do Sněmovny. Tím můžeme zabránit teroristickým útokům muslimů i těch, kteří na ně reagují.“

Ne že by mě deníčku toto od tohoto pána nějak překvapilo… Vím, že radikálové v Islámu jsou… ale to jsou i u křesťanů, židů a i u politiků. Právě u politiků je to nebezpečné… Co slyším od poslanců SPD? Jen propagaci, nenávisti, strachu atd.

Nedivím se, že po tomto „vymývání“ mozku dokáže člověk jít a vykolejit vlak…  Nemohu přece své přesvědčení stavět na strachu!!! Tolik strachu a nenávisti, je v naší společnosti, až alarmující.

Kdo se dokáže radovat ze smrti nevinných lidí? Kdo dokáže oslavovat člověka, který vlítne do mešity, kde se modlí několik desítek zbožných muslimů? Chápu to, že zprávy, které občas slyšíme, co radikálové Islámského státu dokáží, jsou šílené, ale přece nemohu a nesmím všechny házet do jednoho pytle!

Čas sociálních sítí nás nebezpečně přesvědčuje, že jsme kryti a že si můžu dovolit vše. Čas internetu, který má ve svém bytě pomalu každý dává možnost, si dělat co chci. např. šířit pocit strachu a nebezpečí…

Deníčku, já se ani tak nebojím extrémistů z islámského státu a příchodu emigrantů atd. ale bojím se a to hodně, těchto šiřitelů poplašných zpráv. Těch, kteří dokáží předpovídat různé katastrofické scénáře a děsit lidi přes různé sociální sítě… Bojím se těch, kteří těmto „blábolům“ věří:„ Je to pravda, říkali to na Nově… Říkal to pan Okamura…“

Prosím Tě Deníčku, dostal si od Pána Boha dar rozumu, udělej si vždy obrázek sám a nepapouškuj vše, co Ti nabízí sociální sítě, zjišťuj si a ověřuj si informace, které dostáváš…

Mooooc Tě deníčku prosím vzpamatujme se, dokud je čas!

 

Obrázek převzat z portálu Čt24

 

Zanech komentář

POČÍTADLO NÁVŠTĚV

TOPlist