ÚVOD

Ahoj milý čtenáři, jak si poznal, máme novou podobu webu, kterou mi pomohl udělat můj dobrý kamarád, který se jmenuje Lukáš, kterému moooooooooc děkuji. Doufám, že se Ti bude líbit.

Další informace o mně

Biblický citát na dnešní den
Usiluj o spravedlnost. (1Tim 6,11)

DENÍČEK 27 – „nechci znát nic jiného než Ježíše Krista.“ – nebo, uvažovaní nad slovy apoštola Pavla.

+5
  

Můj milovaný deníčku!

Byl si dnes v kostele? Poslouchal si Boží slovo?  Já taky poslouchal a zaposlouchal jsem se do druhého čtení. Pokud si ho přeslechl, já Ti ho sem překopíruji.  Tak se v klidu posaď a začti se! Přečti si ho několikrát po sobě a zastav se tam, kde Tě to osloví.

Když jsem k vám přišel hlásat svědectví o Bohu, nepřišel jsem s nějakou zvláštní výřečností nebo moudrostí. Rozhodl jsem se totiž, že u vás nechci znát nic jiného než Ježíše Krista, a to ukřižovaného. Vystupoval jsem u vás se skleslou náladou, se strachem a obavami. A moje mluvení a kázání nezáleželo v přemlouvavých slovech moudrosti, ale v projevování Ducha a moci. To proto, aby se vaše víra zakládala na moci Boží, a ne na moudrosti lidské.  (1 Kor 2,1-5)

PavelWebDruhé čtení, které si Deníčku slyšel, ukazuje velikého apoštola Pavla, kterého nazýváme Apoštol Národů jako člověka, který ví, že sám ze sebe nemůže nic.  „Rozhodl jsem se totiž, že u vás nechci znát nic jiného než Ježíše Krista“ Ví, že je jen člověk, který do velkoměsta Korintu přichází jako obyčejný Izraelita, kterého většina zná jako toho, který hlásá víru v Ježíše Krista. Dosvědčuje to slovy: „nepřišel jsem s nějakou zvláštní výřečností nebo moudrostí.“

Podle toho jak čteme Pavlovi listy tak víme, že výřečnost a moudrost měl ale i přesto: „moje mluvení a kázání nezáleželo v přemlouvavých slovech moudrosti, ale v projevování Ducha a moci.“

Pavel se tím vším neshazoval, věděl, že je jeho tělo, tak jako tělo každého z nás „Chrám Ducha Svatého“ a že je Duchem Svatým veden. Proto dokáže říci „nechci znát nic jiného než Ježíše Krista.“ A tím ukázal, kdo a co je pro něj podstatné a důležité. Co Pavel hlásal to také žil. Proto jeho listy jsou tak silné a každého pozorného čtenáře osloví.

Můj milovaný deníčku, asi to znáš taky, když máš mluvit před lidmi, tak s Pavlem si řekneš: „nepřišel jsem s nějakou zvláštní výřečností nebo moudrostí.“ Já se Ti musím přiznat, že pokaždé, když stojí před lidmi, nebo před těmi co učím, tak vždy s bázní, ale i s nadějí, že nemluvím já, ale Bůh skrze mě. Vždy se Deníčku modlím, abych mluvil, když mám a mlčel, kdy mám.

Deníčku, neboj se, neboť i když s Pavlem: „Vystupoval jsem u vás se skleslou náladou, se strachem a obavami.“  Tak nikdy nejsi sám, neboť nemluvíš ty, ale Pán. Moc dobře víš, že před lidmi: „nechci znát nic jiného než Ježíše Krista, a to ukřižovaného.“

Deníčku, přeji Ti krásnou a požehnanou neděli

1 komentář to “DENÍČEK 27 – „nechci znát nic jiného než Ježíše Krista.“ – nebo, uvažovaní nad slovy apoštola Pavla.”

  1. tom napsal:

    Zajimave

Zanech komentář

POČÍTADLO NÁVŠTĚV

TOPlist