ÚVOD

Milí čtenáři, jak jste poznali, máme novou podobu mého soukromého webu – blogu, kterou mi pomohl udělat můj dobrý kamarád, který se jmenuje Lukáš, kterému moc děkuji. Doufám, že se Vám tato podoba bude líbit.

Další informace o mně

Biblický citát na dnešní den
Co je křivé, ať se napřímí. (Iz 40,4)

Deníček 25 – Muže se i křesťan zasmát?

+26
  

Ahoj deníčku, jsou prázdniny, čas dovolených a odpočinku… Doufám, že si to užíváš… Já si to užiju v srpnu, což se už velice těším.  Tak i dnešní téma je hodně aktuální, neboť i při smíchu si člověk odpočine.

Co myslíš, muže mít křesťan smysl pro humor?  Již mnoho světců nám ukazuje, že smysl pro humo měli. Mohu Ti třeba představit Filipa Neriho, Tomáše Mora, Jana Boska.  Dokonce i velcí papežové:  Jan XXIII, Jan Pavel II, nebo i dnes František.

Umět se zasmát je veliký dar, umět si udělat legraci sám ze sebe je také umění, neboť sám deníčku víš, že to lehké není.  Také humor je velký Boží dar a sám dobrý a milosrdný Bůh smysl pro humor mít musí. Už i v písmu se to ukazuje, třeba hned na začátku u příběhu Babylonské věže.   „Půjdu se podívat, co tam ty drobečkové dělají“  Srov. Gn 11,4

humor_cartoon28Vím, že my teď můžeš namítnout:  to je jen tvá interpretace. Já jako křesťan k biblickým příběhům musím přistupovat ve své fantazii, doslova si sám před sebou tu scénu představit a tak lépe biblické přirovnání uchopit.

Proč Ti to, ale píšu, v tyto dny mi byl doporučen jeden úžasný web. Odkaz nalezneš zde. Jmenuje se tisíckráte. Na začátku Tě uvítá krásná melodie zvonkohry. Autorem je jistý Felix Kulpa (Kulpa z latin Culpa – Vina nebo hřích). Již to jméno Ti, připomene, že tento web nemůžeš brát vážně.  Autor ve svých článcích ukazuje, že se nesmíme moc brát vážně, alespoň takto to vnímám a beru já. Po každém článku na tomto webu se ze srdce opravdu zasměji.

image019Moc rád bych autorovy chtěl poděkovat, myslím, že tohle jsme potřebovali, i když některé katolíky to podle jejich reakcí pohoršuje, neboť to berou vážně, i kdy je pravda, že plno článku Tě přinutí se zamyslet.

I křesťan a zvláště katolík, má mít smysl pro humor i v duchovním životě to bez humoru nejde. Humor je také velká zbraň proti zlu. Troufám si říci, krom postu, eucharistie, modlitby, modlitby růžence je i humor velkou zbraní proti Ďáblu nejen v našem životě, ale v životě církve.

Uměj se mu deníčku zasmát i ty?

 

Co si o tom myslíš i Ty můj milí čtenáři? Piš do komentářů, nebo na můj email.

zasmát se mužeš i zde; zde; zde a nebo i zde

2 komentářů to “Deníček 25 – Muže se i křesťan zasmát?”

  1. Josefka Margoldová napsal:

    Ráda jsem si milí deníčku přečetla tvoje přání o úsměvu.. který nic nestojí o humoru který potěší.. co udělá zamračená a nepříjemná .. neochotná tvář…???? krásně je to napsané … Humor je velká zbran proti zlu a úsměv dovede otevřít i zatvrzelá srdce….. Jen tak dál deníčku a já ti za krásné čtení moc děkuji..

  2. Josefka Margoldová napsal:

    Tak ti deníčku musím napsat, že chodím na KCH K—– dnes měl ms. sv otec Tomáš HOLUB BYLO TO TAKÉ O ÚSMĚVU a bylo to moc krásné—–

Zanech komentář

POČÍTADLO NÁVŠTĚV

TOPlist