ÚVOD

Milí čtenáři, jak jste poznali, máme novou podobu mého soukromého webu – blogu, kterou mi pomohl udělat můj dobrý kamarád, který se jmenuje Lukáš, kterému moc děkuji. Doufám, že se Vám tato podoba bude líbit.

Další informace o mně

Biblický citát na dnešní den
Co je křivé, ať se napřímí. (Iz 40,4)

Deníček 23 – Fatima

+23
  

Ahoj Deníčku,

po nějaké době se Ti opět píši.  Již dávno víš, a to nejen z mého blogu, že je rok Božího milosrdenství, ale také se chystáme na rok 2017, kdy si připomeneme 100 let od zjevení Panny Marie Fatimské.

Chystají se veliké oslavy a to nejen v Portugalsku, ale také u nás a to díky Fatimskému apoštolátu, který se snaží toto výročí důstojně připomenout.

Jak jistě víš, tak se chystají přípravná setkání na toto výročí ve farnostech. Stále máš ještě šanci se přihlásit, ale nezapomeň, se zeptat svého duchovního správce farnosti, který k tomu musí dát souhlas. Pak bys měl napsat do Koclířova, kde sídlí fatimský apoštolát.

V tomto setkání, kdy k Tobě do farnosti v smluvený termín přijede zástupce apoštolátu ze sochou Panny Marie Fatimské. Vysvětlí ti význam a poselství Fatimy . Informace nalezneš také zde.

Deníčku, toto vše je duchovní příprava, kdy v září roku 2017 naši zem navštíví naše milá paní z Fatimy. Naše milá Paní navštíví naše katedrály, poutní místa a než se vrátí domu, tak také Koclířov. Program nalezneš zde.  Když k tobě domu Deníčku přijede host, tak se také chystáš, připravuješ a nenecháš nic náhodě.  Tak i my se máme připravit na tuto velikou návštěvu naši země.

201104301736_2 Tak moc bych si přál, aby nezůstalo jen u nějaké vzpomínky, ale abychom poselství Panny Marie brali vážně a dávali do svého života.

Vím Deníčku, že to není lehké, ale pamatuj si, nejsi sám a nikdy sám nebudeš! Pokud si četl, můj seriál o Fatimě tak víš, že Bůh člověka nikdy neopustí a Matka Boží ve své lásce člověka vede za svým Synem, jen předpokládá jedno: „ udělejte všechno, co Vám řekne.“ ( srov. Jan 2, 5)

Také tři Fatimské děti, které si dobrý Bůh vybral, aby svou Matku oslavil a zavedl na naší zemi úctu k jejímu neposkvrněnému srdci, nikdy neopustil.  Tyto tři děti, kterým nebylo ani 10 let, jsou pro nás dospělé veliký vzorem:

 • Láskou k Pánu Bohu.
 • Láskou k eucharistii.
 • Láskou k Matce Boží a k modlitbě růžence.
 • Láskou k nástupci svatého Petra, za něj se zvláště malá Hyacita, tak ráda modlila po každém růženci vždy 3 x Zdrávas Maria!
 • Byly neúnavní utěšitelé Pána Ježíše a neposkvrněného srdce Panny Marie. Vše co prožívali, dokázali obětovat Pánu.

Také se tak stydíš deníčku, když o jejich skutcích čteš? Já často…, ale vše co tyto děti děli tak bylo z veliké Boží milosti.

Moc Ti Deníčku přeji, abys i Ty se dobře připravil a nenech ležet ladem tyto milostiplné dny, které nám Bůh ve své lásce stále dává. Nezapomeň deníčku, denně se modlit růženec a vše co děláš, co prožíváš obětovat jako smír za všechny hříchy proti Neposkvrněnému srdci Panny Marie a za obracení hříšníků. (za každého z nás).

Deníčku zapamatuj si, nemáš se čeho bát, poselství Fatimy je plné lásky a velkého Božího milosrdenství, neboť : „ Nakonec mé Neposkvrněné srdce zvítězí…“

 

Doporučuji si také přečíst několik dílu o Fatimě 1 díl; 2 díl; 3 díl; 4 díl; 5 díl; 6 díl, tyto díly jsem vydal jako seriál a přípravu k 100 letům Fatimských zjeveních, abychom lépe pochopili krásu a hloubku tohoto zjevení.

Bližší informace naleznete také:  Odkaz na oficiální stránky potního místa v Portugalské Fatimě naleznete zde;  Na stránky fatimského apoštolátu v Koclířově, naleznete zde.

3 komentářů to “Deníček 23 – Fatima”

 1. Josefka Margoldová napsal:

  Bratře Martine děkuji vám za vaše odkazy za váš deníček.. Dlouho mě nešlo odeslat žádný komentář…. ted snad to bude lepší…..

 2. Martin napsal:

  Omlouvám se ale někdy to blbne

 3. […] si také přečíst několik dílu o Fatimě 1 díl; 2 díl; 3 díl; 4 díl; 5 díl; 6 díl, 7 díl, 8 díl. Tyto díly jsem vydal jako seriál a přípravu k 100 letům Fatimských zjeveních, […]

Zanech komentář

POČÍTADLO NÁVŠTĚV

TOPlist