ÚVOD

Milí čtenáři, jak jste poznali, máme novou podobu mého soukromého webu – blogu, kterou mi pomohl udělat můj dobrý kamarád, který se jmenuje Lukáš, kterému moc děkuji. Doufám, že se Vám tato podoba bude líbit.

Další informace o mně

Biblický citát na dnešní den
Bůh ukazuje cestu. (Ž 25,8)

Deníček 13 – dopis

+27
  

Milý deníčku, 13ka je prý špatné číslo? Pro mě, ale číslo 13 hodně znamená… Ty mně Deníčku znáš, ale Ty co mě neznají, tak jim musím říci, že číslo 13 pro mě hodně znamená.

1)      Vždy 13ctého se slaví Fatimský den tedy jinak řečeno, od 13. května do 13.října.

2)      13. března v roce 2013 byl zvolen papež František

Ale proč Ti to Deníčku připomínám? Rozhodla jsem se na popud Katolického Týdeníku, napsat dopis a víš komu? Papeži Františkovi… Asi si řekneš, že jsem blázen, možná že jsem a že si ho nikdy papež František nepřečte, ale chci to napsat aspoň tobě Deníčku.

 

Můj drahý svatý otče Františku,

13. března minulého roku jsem byl nemocný a tak jsem mohl sledovat co se děje ve Vatikánu… V ten večer, když si byl zvolen, jsem úplně náhodou zapnul televizi Noe. Vyšel z kaple Sixtinské bílí kouř. Přiznám se, že když bylo oznámeno Tvé občanské jméno, nic mi to neříkalo.

Čekal jsem, kdo vyjde a bude v celém bílém. Přiznám se Ti svatý otče, když jsem Tě viděl poprvé, zalili se mi oči slzami. Ne ze smutku, ale radostí… Tvůj pokojný, milý a pokorný obličej a úsměv mě uklidnil. „ on se vrátil Jan XXIII a Jan Pavel II“ to jsem vykřikl, když jsem Tě viděl…

Tvá pokora na začátku Tvého pontifikátu mě odzbrojila, když si nás všechny pokorně požádal o modlitbu. Vlastně si o ní žádat nepřestal.  Pak m dále došlo, že se stalo 13. března na Fatimský den.

Celý svůj pontifikát si zasvětil Matce Boží a to mě zasáhla radost po druhé…  Dovol, abych Tě nazval „mariánským papežem.“  13. května si požádal Lisabonského patriarchu, aby Tvůj pontifikát svěřil Panně Marii Fatimské a to samé si pak uskutečnil sám,  když poprvé v historii 13. října Panna Maria z Fatimy nebyla na místě zjevení, ale byla u Tebe v Římě…

Nejsi jen „mariánský“ papež, ale si také papežem chudých a nepatrných… od prvního dne, až doposud se „pereš“ za ty to nepatrné…  Děkuji Ti také za den modliteb a postu za Libanon, který si vyhlásil a v ten den jsi se i Ty sám na náměstí před bazilikou svatého Petra modlil… My u nás v Břevnově, jsem se snažili k Tobě připojit.

Za co ti, ale děkuji Františku nejvíce, je tvoje apoštolská exhortace EVANGELII GAUDIUM  – Radost evangelia…

Musím Ti, ale říci svatý otče a za to se před Tebou stydím, že jsem se nad evangeliem, jako o radosti nikdy nezamýšlel… Vím, že Evangelium je radostná zpráva… Vím také, že bych jako křesťan měl být radostným, ale díky Tobě Františku jsem si uvědomil jednu věc… Bez radosti, je evangelium v mém podaní, (myšleno, když Ježíšovo slovo někomu hlásám)  jen nudný odvar…

Chci Ti říci svatý otče, že také“ Martin“, se chce snažit s Boží pomoci o prožívaní radosti z Evangelia,  a tak také Těm které mi byli svěřeni i radostnou zprávu hlásat a předávat dále. Chci ti za to svatý otče Františku poděkovat.

Závěrem bych ti rád řekl, že co Duch Svatý po odstoupení Benedikta XVI. v Církvi v Tvé postavě udělal, bylo „velmi dobré.“

Mám Tě svatý otče Františku rád a podle vzory Fatimských dětí se za Tebe každý den modlím.

Tvůj oddaný syn

br. Martin Ševeček OSB

 

obrázky převzaty z prohlížeče google

1 komentář to “Deníček 13 – dopis”

  1. Martin napsal:

    Dostal jsem otázku co je to pontifikát?
    Pontifikát je úřad papeže a zároveň ukazuje a nebo spíše označuje délku období, kdy papež vykonává svůj úřad….

Zanech komentář

POČÍTADLO NÁVŠTĚV

TOPlist