ÚVOD

Ahoj milý čtenáři, jak si poznal, máme novou podobu webu, kterou mi pomohl udělat můj dobrý kamarád, který se jmenuje Lukáš, kterému moooooooooc děkuji. Doufám, že se Ti bude líbit.

Další informace o mně

Biblický citát na dnešní den
Teď je ta doba příhodná. (2 Kor 6,2)

„Anděl smrti“

+30
  

Tak jsem uvažoval jestli mám o knize, kterou právě čtu vůbec psát, ale rozhodl jsem se že ano.

Jako kluka mě vždy fascinovala 2. světová válka a to mi zůstalo, dnes se k tomu přidal ještě komunismus. Tedy dvě ideologie, které poznamenalo mnoho lidí.

Po návštěvě koncentračního tábora v Osvětimi, který jsem navštívil 2x mě tato problematika velice zasáhla… Nejen, když člověk tento tábor navštíví, tak utrpení a zlo je v tomto prostředí hmatatelné i po 50 letech.  A utrpení dva a pul milionu zvražděných židů a i těch co tuto hrůzu přežili je patrná i dnes.

Začal jsem se zajímat o lidi, kteří dokázali tak hluboko klesnout. Jako byl třeba proslavený doktor Mengele.  Zakoupil jsem si knihu pod názvem Mengele  – Anděl smrti  od Garalda L. Posnera a Johna Wara. Tato kniha se zabývá životním příběhem toho muže.

Přiznám se, že já vydrží mnoho, ale jsem u kapitoly o působení toho to „lékaře“ v Osvětimi a musím to číst pomalu, neboť tolik hrůzy a utrpení je těžko k probrání. Lékař, který dokázal posílat na smrt miliony lidí a dělat pokusy na dětech je těžko k uvěření… Ale bohužel je to skutečnost, které  se těžko věří.

Tato kniha ukazuje i jeho život, když se ukrýval a nikdy nebyl zadržen a odsouzen, aby se zodpovídal za zločiny, které dokázal spáchat.

Je ale smutné, že lidi zapomínají a myslím si, že takový tábor a nebo takovou knihu by si lidi přečíst měli, aby třeba nevznikali písničky, který zesměšňují to, co nejen tento člověk dělal.  Je zarážející, že něco takového může být…
Na začátku prohlídky v tomto vyhlazovacím táboře je nápis: „Když zapomeneš co jsi si zde prožil, jsi odsouzen k tomu, abys to prožil znovu… “ To napsal jeden žid, který tuto hrůzu tábora přežil… Co myslíte, není to věta k zamyšlení?

 

Obrázky převzaty z prohlížeče Google

Zanech komentář

POČÍTADLO NÁVŠTĚV

TOPlist