ÚVOD

Ahoj milý čtenáři, jak si poznal, máme novou podobu webu, kterou mi pomohl udělat můj dobrý kamarád, který se jmenuje Lukáš, kterému moooooooooc děkuji. Doufám, že se Ti bude líbit.

Další informace o mně

Biblický citát na dnešní den
Teď je ta doba příhodná. (2 Kor 6,2)

Advent aneb příprava na Vánoce

+22
  

Jistě jste si jako já všimli, že se ulice plní vánočními světélky, stromečky a všude zní vánoční koledy… ale co se skrývá pod přípravou na Vánoce a co se skrývá pod slovem advent?

Advent je první část nového církevního roku, doba přípravy na Vánoce. Vzpomínáme na příchod (= latinsky adventus) Kristův mezi nás lidi. Na začátku doby adventní se  v kostelích čtou čtení připomínající, že se v židovském národě narodí Spasitel. Ke konci adventu se čte o událostech předcházejících Ježíšovu narození.
S adventem se tradičně spojují některé symboly a zvyklosti:

1. Adventní věnec
Adventní věnec se svícemi je v předvánočním čase oblíbeným symbolem. Světlo čtyř svíček, které se postupně zapalují v průběhu čtyř adventních týdnů, nese poselství Božího světla a připomíná Ježíšova slova: „Já jsem světlo světa.“ (Mt 5,14) Zelený adventní věnec je symbolem života a společenství, je znamením naděje, že Boží láska vítězí nad temnotou a smrtí: vždyť Boží Syn, Ježíš Kristus, se pro nás stal člověkem.

2. Roráty
V církvi se v adventní době každý den časně ráno sloužívají mše ke cti Panny Marie.  Říká se jim roráty. Název je odvozen od vstupního zpěvu „Rosu dejte, nebesa shůry“ — latinsky „Rorate, coeli, desuper“ (Iz 45,8). Zařazením této mše svaté na časnou ranní hodinu se chce připomenout, že Panna Maria zasvitla lidem jako „hvězda jitřní“ před východem Slunce — Ježíše Krista.

Ze srdce Vám přeji krásnou dobu adventní , neboť je to radostné období přípravy na Vánoce a také v rodinách si můžete toto období užít, když si uděláte příjemné posezení u adventního věnce…

Advent je také období, kdy jsi něco dokážeme odepřít, abychom tím udělali radost někomu druhému… a jak? Například  nějakou sladkost a za ušetřené peníze koupíte někomu krasný dárek. Nebo televizi a nebo počítač a půjdu si něco zahrát s mladším sourozencem… Ale myslím si, že Vy jistě na něco přijdete.
Sami na štědrý den uvidíte, jakou budete mít radost, že jste tyto 4 týdny nepromarnili, ale jako rodina jste se připravili na krasné období vánoc…
Krásný advent a ještě krásnější Vánoce Vám přeje
Martin

2 komentáře to “Advent aneb příprava na Vánoce”

  1. smejky napsal:

    Moc hezky napsanej článek

  2. Mari1 napsal:

    Martine, je to nádherný článek. 🙂

Zanech komentář

POČÍTADLO NÁVŠTĚV

TOPlist