ÚVOD

Ahoj milý čtenáři, jak si poznal, máme novou podobu webu, kterou mi pomohl udělat můj dobrý kamarád, který se jmenuje Lukáš, kterému moooooooooc děkuji. Doufám, že se Ti bude líbit.

Další informace o mně

Biblický citát na dnešní den
Přijď nás zachránit. (Žl 80,19)

Advent 2017

+1
  

Dobrý den, moc se omlouvám, že nevyšel dlouho žádný článek, ale i v klášteře je to, co slýcháváme často: „ není čas!“

Ano není moc času, ale nechci svůj webík zanedbávat, tak články určitě budou…

Blíží se nový liturgický rok a tím pádem také, první neděle adventní… Letos je to nejkratší advent, který slavíme…  1 neděle adventní připadá na 3.12.2017.

Datum první neděle adventní je pohyblivé.  Je to proto, že poslední adventní neděle – čtvrtá – připadá vždy na neděli před 25. prosincem. Advent vždy trvá do půlnoci 24.12.  („štědrý večer“ je vigilie – předvečer hlavního vánočního svátku). Někdy, tak jako letos se stalo, že poslední adventní neděle připadla na Štědrý den. Proto v tomto roce trvá advent vlastně jen tři týdny, i když má čtyři adventní neděle.

Advent – z latinského slova „adventus – příchod“.  Advent je přípravou na příchod vykupitele Ježíše Krista.

Proto je potřeba, aby se tento požehnaný čas nestal jen hektickým obdobím, nakupování dárků a úklidů atd, ale obdobím, kdy se připravujeme na Vánoce. Advent nám nabízí se zastavit a připravit nás na setkání s Kristem v našem každodenním životě… Také nás má připravit na jeho druhý slavný příchod.

Takovým motem se nám muže stát biblický citát  Zjevení apoštola Jana: „Hle, stojím u dveří a klepu. Kdo uslyší můj hlas a otevře dveře, k tomu vejdu a budu jíst – já u něho a on u mě“ (Zj 3,20).

Dveře našeho srdce…  Kde mají tyto dveře kliku? Muže Dobrý pastýř, tyto dveře, které často zabouchneme a zabedníme vším možným násilím vykopnout? Zevnitř je můžeme otevřít jen my… Co myslíte, dovolíme Kristu vstoupit do našeho život?

 

Všem Vám přeji, aby advent, který je nejkratší, byl opravdu naplněn nového setkání s živým, milujícím a milosrdným  Bohem.

 

Obrázek převzat z prohlížeče google.

 

 

Zanech komentář

POČÍTADLO NÁVŠTĚV

TOPlist