ÚVOD

Milí čtenáři, jak jste poznali, máme novou podobu mého soukromého webu – blogu, kterou mi pomohl udělat můj dobrý kamarád, který se jmenuje Lukáš, kterému moc děkuji. Doufám, že se Vám tato podoba bude líbit.

Další informace o mně

Biblický citát na dnešní den
Bůh ukazuje cestu. (Ž 25,8)

20 století českého národa

+41
  

Jsem moc rád, že česká televize natočila hraný dokument, který se jmenuje české století. Na každý díl se pečlivě koukám a ani jeden díl mně nenechal v klidu. Poslední dva díly o 50 letech minulého století, ale semnou zamávali ještě více. Uvědomil jsem si, jaká otřesná doba to byla a jak náš národ trpěl…  Při posledních dílech mi běhal mráz po zádech… a dnešní díl? rok 1949, kdy zemřela Milad Horáková a mnoho nevinných lidí a jak komunisté byli pod vládou soudruha Stalina… Měl jsem v očích,  až slzy a říkal jsem si byla ta doba opravdu tak dobrá, jak říkají dnešní lidé, když si stěžují a říkají: „za komunistů se nám žilo lépe“?

V koncentračním táboře Oswětim jsem četl nápis : „Když zapomeneš na to co jsi zde prožil, jsi odsouzen k tomu abys to prožil znovu“.  Není to stejné i pro naše dějiny?  Nezapomíná náš národ na to co zde v roce 1948 bylo?  Silně mi totiž 4 díl tohoto seriálu připomněl dnešní dobu…

Moc prosím  nezapomínejme… Ano, odpustit máme, ale zapomínat ne…

Dokument české televize můžete nalézt zde

Obrázek převzat z prohlížeče Google

1 komentář to “20 století českého národa”

  1. Patrik napsal:

    Precetl jsem si ten tvuj clanek a souhlasim… lide prilis rychle zapominaji na to spatne… bojim se toho, ze za nekolik let uz se Hitler a spol. budou brat jako dobyvatele, ne jako hajzlove a vrahove..

Zanech komentář

POČÍTADLO NÁVŠTĚV

TOPlist