ÚVOD

Milí čtenáři, jak jste poznali, máme novou podobu mého soukromého webu – blogu, kterou mi pomohl udělat můj dobrý kamarád, který se jmenuje Lukáš, kterému moc děkuji. Doufám, že se Vám tato podoba bude líbit.

Další informace o mně

Biblický citát na dnešní den
Proměním jejich nářek v radost. (Jer 31,13)

13. říjen 1917 „Ať už neuráží Boha, našeho Pána, který je už tolik urážen.“

+1
  

13.října si letos připomeneme 102 let od posledního zjevení Panny Marie v portugalské Fatimě. Zjevení, kdy Matka Boží slíbila dětem, že učiní zázrak, aby lidé uvěřili.

Co se udalo 13 října 1917 ve Fatimě. Nechme hovořit sestru Lucii de Santos, která je kronikářkou Fatimy:

„Vyšli jsme z domova dost brzy, protože jsme počítali s tím, že se na cestě zdržíme. Vesnice byla plná lidí. Tu přišel prudký liják.

Po cestě se opakovaly podobné scény jako minulý měsíc, ale ještě četnější a pohnutější. Ani bláto na cestách neodradilo lidi, kteří poklekali s pokornými a prosebnými gesty.

Když jsme dorazili na Cova da Iria k dubu z vnitřního popudu jsem požádala všechny, aby zavřeli deštníky a začali se modlit růženec. Za chvilku jsem viděli záblesk a vzápětí nad dubem naší Paní.

„Co si ode mě žádáte Paní?“

„Chci ti říct, abyste tu nechali postavit kapli k mé cti, jsem Panna Maria Růžencová, a abyste i nadále pokračovali v každodenní modlitbě růžence. Válka skončí a vojáci se zakrátko vrátí domů.“

„Mám mnoho věcí, o které vás chci požádat, abyste uzdravila několik nemocných, a za obracení některých hříšníků.“

„Některé ano, jiné ne. Je nutné, aby se napravili a aby prosili o odpuštění svých hříchů.“

 Její pohled posmutněl:

„Ať už neuráží Boha, našeho Pána, který je už tolik urážen.“

Poté rozevřela dlaně a nechala je zazářit odrazem slunce; a zatímco se vznášela vzhůru, promítalo se její světlo do slunce.

Poté jsem zvolala, aby se lidé dívali na slunce, a v té době na stal sluneční zázrak, který vidělo asi 70 000 lidí a trval asi 10 minut. Lidé tento zázrak viděli i na vzdálenost několika kilometrů.

Když Panna Maria zmizela, spatřili jsme poblíž slunce svatého Josefa s Ježíškem a Pannu Marii v bílém šatu s modrým pláštěm.“

 

Krásná paní, děti při každém setkání  prosím, aby se modlili růženec. Na tomto webu jsem se již mnohokrát na téma modlitby růžence vyjadřoval.  Přesto si Vás opět dovolím požádat, nebojte se této modlitby, berte růženec často do rukou a nechte se vést Maminkou, která dokáže tak krásně hovořit o svém Synu.

Uvažujme také v tyto dny o smutku Nebeské maminky, která nás všechny žádá: „Ať už neuráží Boha, našeho Pána, který je už tolik urážen.“

Jaké je hlavní poselství ve Fatimě? 

Úcta Neposkvrněného Srdce. Každodenní modlitba růžence v zápase světa mezi dobrem a zlem. 1.soboty v měsíci a smírné svaté přijímání, klanění, odčiňování, pokání, modlitba za mír, za svatého otce a za obrácení hříšníků.

 

1 komentář to “13. říjen 1917 „Ať už neuráží Boha, našeho Pána, který je už tolik urážen.“”

  1. br.Br napsal:

    růženec se pokouším modlit česko-španělsky a je to palba! 🙂

Zanech komentář

POČÍTADLO NÁVŠTĚV

TOPlist